Zararları.org
Hindistan Cevizi Yağı Zararları

Hindistan cevizi yağı zararları : Hindistan cevizi yağı kullanımında dikkat edilmesi gerekenler ve sağlığınız için oluşturabileceği zararlı etkiler nelerdir? Hindistan cevizi yağı cilt, saç, kalp, tiroit ve sindirim sistemine faydaları olan serbest radikalleri içerdiği bilinmektedir. Fakat belirli kişilerde olası yan etkileri de olmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı Zararları

Hindistan cevizi yağı cilt, saç, kalp, tiroit ve sindirim sistemine faydaları olan serbest radikalleri içerdiği bilinmektedir. Fakat belirli kişilerde olası yan etkileri de olmaktadır.

 

Hindistan cevizi yağının zararları nelerdir?

hindistan cevizi yağı zararları nelerdir

Hindistan Cevizi Yağı

  1. Kolesterol artışı: Hindistan cevizi yağı kolesterolün yükselmesine neden olmaktadır. Amerikan Kalp Derneği kolesterolün birincil nedeninin, doymuş yağ oranı yüksek olan bitkisel kökenli gıdaların tüketilmesi olduğunu söylemektedir.
  2. Bağırsaklarda sorunlar: Hindistan cevizi yağı anti bakteriyel özelliğinden dolayı ağız yolu ile alınabilir fakat vücut içindeki bakteri ve virüsleri öldürmesi nedeniyle bazı kısa süreli yan etkilere neden olabilir. İshal ve bağırsak sorunları Hindistan cevizi yağı zararları arasındadır.
  3. Alerjik reaksiyonlar: Hindistan cevizi ve yağına karşı alerji sahibiyseniz vücutta kabarmalar, kızarıklıklar ve boğazda kaşıntı olası alerjik reaksiyonlar arasındadır.

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ