Zararları.org

Beyin Dopingi Zararları

Beyin dopingi zararları hakkında bilgi sahibi misiniz? Beyin dopingi nedir ve etkileri nelerdir biliyor musunuz? Sorularınızın cevabı makalemizde.

BEYİN DOPİNGİ ZARARLARI

Son dönemde piyasa üzerine yeni bir ilaç herkesi düşündürmektedir. Beyin dopingi iddiaları altında odaklanma, sınav stresi, depresyon ve algı açıcı etkisi oluğu ileri sürülerek kullanımına sunulan bu haplar yapısal olarak multi- vitamin haplarıdır. İçinde A, C, D, E ve B vitamin gruplarını barındıran bu haplar aslında müşterilerine sunulduğu faydalarından çok zararları mevcuttur. Birçok uzmanın multi- vitamin hap kullanımının gereksiz olduğunu söylemesine rağmen, beyin dopingi iddaalarını bulunduran bu ilaçları kullanmak ölümcül etki yaratabilmektedir. Beyin dopingi zararlarına baktığımızda içeriğini göz önünde bulundurmak çok daha aydınlatıcı bir bilgi sağlamaktadır.

 

Beyin Dopingi Zararları Nelerdir?

Beyin dopingi yanetkileri

NZT artık yasal bir ilaç

  • Nar çekirdeği ekstraktı vücut için gerçekte o kadar da faydalı değildir. Nar çekirdeği ekstraktı vücut içinde sindirilmeden atılan bir maddedir. Vücudun kendine yararlı olan maddeleri sindirip metabolizmada kullanmasını göz önünde bulundurduğumuzda nar çekirdeği ekstraktının mucizevi bir faydasının olmadığı görülebilmektedir.
  • Çinko ve magnezyum gibi metallerin aşırı şekilde tüketilmesinin zararları vardır. Elbette her maddede olduğu gibi çinko ve magnezyumun vücuda alınmasında da kontrollü olmak gerekir. Yediğimiz yiyeceklerden vücut ihtiyaç duyduğu kadar çinko ve magnezyum almaktadır. Bu maddeleri içinde yoğun olarak bulundurduğunu söyleyen doping haplarının metabolizma için kalıcı olumsuz etkileri olabilmektedir.
  • Panaxın varlığı sağlık problemlerine davetiye çıkarmaktadır. Malesef günümüzde birçok ilaç firmasının bitkileri olması gerektiği gibi kullanmayıp çeşitli oyunlar ile maliyetten çalma girişimlerinde insan sağlığı büyük zarar görmektedir. Panaxta bunlardan biridir. Özellikle böbreklerde iflasa kadar çok ciddi problemler yaşatan panax, Sağlık Bakanlığı’ nca, kullanılan bazı haplarda da yasaklanmıştır.
  • Birçok vitamini günlük yediğimiz besinlerde bulabiliyoruz. Beyin dopingi zararları alınan multi- vitamin ilaçları ile artmaktadır. Bu hapları kullanmak yerine bu vitaminleri yediğimiz çoğu şeyden alabilmek mümkündür
Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ