Zararları.org
Ateş Düşürücü Fitilin Zararları

Ateş düşürücü fitilin zararları arasında karın ağrıları, mide bulantıları ve enfeksiyon oluşumları bulunmaktadır. Kortos Supozituvar adı ile de bilinen fitil, daha çok çocuklar için kullanılan ve anüs bölgesinden alınan bir ilaç türüdür. Ateş düşürücü ve çeşitli rahatsızlıkları önleyici etkileri vardır.

Kortos Supozituvar adı ile de bilinen fitil, daha çok çocuklar için kullanılan ve anüs bölgesinden alınan bir ilaç türüdür. Ateş düşürücü ve çeşitli rahatsızlıkları önleyici etkileri vardır. Ateş düşürücü fitilin zararları da mevcuttur. Bu ilaçlar yedi gün süreden fazla alınmazsa daha iyi olacaktır. Olası yan etkilerine karşı bilinçli olunmalı ve önlem alınmalıdır. Doktor önerisi sonrasında kullanılması en doğrusudur. Bilinçsizce almak çok yanlış olacaktır.

 

Ateş Düşürücü Fitilin Zararları Nelerdir ?

 

Bu fitiller sebebi ile bağırsaklar işlevini yapmayı bırakabilir ve vücut tembelliği meydana gelebilir. Bir etkinin bir anda kendisini gösterebilmesi vücut açısından iyi bir şey değildir.

1- Çeşitli karın ağrılarına ve kramp oluşumlarına neden olabilir. Ancak her kişide gözlenmez.

2- Ateş düşürücü iğnenin zararları: Fitiller kadar bu iğnelerde de karın ağrıları, mide bulantıları ve kusmalar, baş dönmesi ve ağrıları da meydana gelebilir.

3- Ateş düşürücülerin zararları: Bütün ateş düşürücü maddeler herkeste aynı etkiyi göstermeyecek olmakla birlikte, bu tür reaksiyonlara sebep olabilirler. Çoğu etki geçicidir ve hayati bir etki taşımaz. Ancak bu takviyeler doktor kontrolü eşliğinde alınırsa çok daha uygun olacaktır.

4- Anüs bölgesinde çeşitli enfeksiyon oluşumları da meydana gelebilir. Hijyen kurallarına çok dikkat edilmelidir.

5- Vücut direncini düşürür ve bir anlamda vücut buna bağımlı hale gelebilir. Normal ilaçlar etkisini gösteremez. Sürekli fitil alınması da sakıncalıdır ve önerilmez. Bağışıklık sistemini zayıflatan bir etkisi vardır. Geçici önlemler almaya yarar.

6- Organlara ve sinir sistemine de olumsuz etkileri vardır ve çoktur. Ateş düşürücü fitillerin zararları bilinmeli ve özellikle çocuklar için önlem alınmalıdır. Acil durumlarda alınması daha doğrudur.

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ