Web Tasarım Nedir – Web Tasarım Programları

Web Tasarım Nedir – Web Tasarım Programları

Web Tasarımına başlamadan önce Web Site nedir ne amaçla kullanılır bunun hakkında biraz bilgi verelim.

Web Sitesi Nedir ?

Web sitesi kişi veya işletmeleri müşterilerine kolayca ulaşmalarını sağlar. En kısa tanımı böyle anlatabiliriz. Daha detaylı olarak anlatmak gerekirse kişi veya işletmelerin diğer insanların ihtiyaçlarına kolayca ulaşmasını sağlayan bir yapıdır. Ürünleri hakkında detaylı resimler bilgiler vererek insanları yormadan sadece internete erişim sağlayarak ürüne ulaşmalarını sağlar. Hizmetlerin, fikirlerin paylaşıldığı bir yapıdır.

Web sitelerinin çeşitleri vardır. Bunlar ihtiyacı olan kişilere ihtiyaçlarını sunmaya yararlar. E-ticaret, hizmet tanıtım siteleri, kişisel tanıtım, araba, iş bulmak gibi çeşit alanları vardır.

Yıllar geçtikçe web siteleri gelişmiştir, tasarımları, stilleri her yıl değişmekte olup müşterinin hoşuna gidecek tasarımlar ortaya çıkmıştır. Her sene değişen kıyafet gibi modası olan bir tasarım akımı bulunmaktadır buna web tasarım trendi ismi verilmiştir. Yıllarca aynı tasarıma sahip olursanız eğer ulaşmak istediğiniz kitleye ulaşmanız imkansız veya çok geç olacaktır. Dünya ülkeleri tarafından tanınmış sosyal medya sitelerinden de anladığımız üzere her yıl web tasarım trendi değişmektedir. Kullanıcıların daha kolay erişebileceği sadece bilgisayar değil mobil cihazlarından da sitelere erişim sağlayabileceği tasarımlar bulunmaktadır. Eğer bu modaya ayak uyduramazsanız ve bir tasarıma bağlı kalıp senelerce aynı tasarım üzerinden hedef kitleye ulaşmaya çalışıyorsanız bu çok zor olacaktır ve hedef kitlenizin dikkatini çekmeniz zorlaşacaktır. Hedef kitlenize ulaşamazsanız elinizdeki ürününüzü satamazsınız veya insanlara hizmet veremezsiniz.

Web tasarımlar çeşitli programlarla yapılmaktadır ve bu alanla ilgili dünya üzerinde çokça bilinen programlar bulunmaktadır. Bu programların kullanılmasının amacı tasarımları güzelleştirmek ve yapılan tasarımların insanlara ulaşmasında kullanılan bir araçtır. Bu yazımızda bu işe başlamak isteyen kişilerin veya kendi sitesini geliştirmek için yol arayan bütçesi az olan kişilerin tercih ettiği programları sizin için sıralayalım. Bütçenize göre ücretli programlar kullanabilirsiniz veya bütçeniz kısıtlıysa ücretsiz programları kullanarak web sitenizi geliştirebilirsiniz.

Ücretli Web Tasarım Programları

-Adobe Dreamweaver

-Visual Studio

-Adobe Illustrator

Ücretsiz Web Tasarım Programları

-Notpad++

-WordPress

-Joomla

-CoffeeCup Free HTML Editor

Kaynak : https://www.hukumdar.com.tr/hizmet/web-tasarim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı