ROBOTİK İMPLANT TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Dünya genelinde diş eksikliği yaşayanların en pratik ve en sağlıklı şekilde uygulattığı diş implantı, ileri teknolojinin kullanılmaya başlanması ile birlikte çok daha başarılı sonuçlar veriyor. Robotik implant tedavisi nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını merak eden her hasta, bu konuda çok sayıda kaynağa ulaşabiliyor. Bu uygulamanın yapılmaya başlanması ile birlikte, eksik dişlerin çok daha estetik ve sorunsuz bir şekilde yerleştirildikleri görülüyor. Tedavinin olumlu sonuç vermesi bakımından ön muayenenin büyük etkisi olduğu biliniyor. Bu nedenle muayene ve uygulamayı yapacak merkezin eşit derecede güvenilir olması gerekiyor.

ROBOTİK İMPLANT TEDAVİSİ KİMLERE YAPILIR?

Robotik implant tedavisinin başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesi için, öncelikle uygulamanın yapılacağı hastanın gerekli şartlara sahip olmaları gerekiyor. Robotik implant tedavisi sayesinde diş eksikliği bulunan kişilerin sağlıklı bir görünüme ve yaşam kalitesine ulaşmaları mümkün oluyor. Bu uygulamanın sorunsuz bir şekilde yapılması için, hastanın fiziksel ve sağlık koşullarının elverişli olması gerekiyor. İmplant yaptırmaya engel bir sağlık sorunu olmayan, yeterli çene kemiği gücüne sahip olan herkese hem klasik hem de robotik diş implant tedavisi uygulanabiliyor.

 

ROBOTİK İMPLANT TEDAVİSİ NEREDE YAPILIR?

Robotik diş implantı yapılacağı zaman, öncelikle çene tomografisi bilgisayarlı yöntemlerle çekilmektedir. Daha sonda incelenen görüntü ile uygulamadan sonra elde edilecek görüntü karşılaştırılır. Bu görüntü hastaya gösterilerek hedeflenen sonuç açıklanır. Diş implant tedavisinin yapılacağı merkezin deneyimli ve güvenilir olması büyük önem taşıyor. Uygulamayı yapacak merkezin ve hekimin güvenilir olması durumunda, hastanın en iyi görünümü ve sonucu elde etmesi mümkün olur.

 

ROBOTİK DİŞ İMPLANTI HANGİ DURUMLARDA YAPILMALIDIR?

Robotik diş implantı ile eksik dişlerin yerlerinin doldurulmasında başarı oranları artırılmaktadır. Bu uygulama elde edilen sonuçların bu denli olumlu olmasının en önemli nedenlerinden biri, bilgisayarlı tomografi ve diş yerleştirme planının yapılmasıdır.

  • Diş çürüklerinden kaynaklanan kırıklar ve kök kaybı
  • Çürüklerden kaynaklanan diş çekimleri
  • Kaza ve travmalar sonucu dökülen dişler

Robotik implant tedavisi sayesinde çözüme kavuşturulan bu durumlarda, kullanılan teknoloji sayesinde her hangi bir sürprizle karşılaşmak mümkün olmuyor. Sayılan durumlarda eksik dişlerin tamamlanması için bilinen en mantıklı uygulama robotik yöntemle yapılan diş implantıdır.

Kaynak : http://istanbulrobotikimplant.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı