Zararları.org
Malta Eriğinin Zararları
Sosyal Medyada Paylaş
5 Şubat 2016
zararlari

Malta Eriğinin Zararları

Malta eriğinin çok önemli zararları bulunmasa da fazla tüketildiğinde bazı olumsuz etkileri görülebilir.

Malta Eriğinin Zararları

Malta eriği ülkemizde Yenidünya olarak da bilinen sarı renkli büyük çekirdekli tatlı yumuşak yapıya sahip bir tür meyvedir.

 

Malta eriğinin zararları nelerdir?

  • Malta eriği (yenidünya) çekirdekleri içeriğindeki siyanojen gibi zehirli alkaloitlerden dolayı kusma, nefes darlığı ve ölüm gibi ciddi sonuçlara neden olabilmektedir.
  • Özellikle çocuklara yedirilirken gözlem altında tutulmalı ve çekirdeklerinin çiğnenmesi önlenmelidir.
  • Yenidünya meyvesinin yüksek şeker içeriği, diyabet hastaları için zararlı olabilmektedir.
  • Yenidünya yaprağı ile yapılan kolesterol düşürücü çaylar aynı zamanda ilaçlarla etkileşime girebilmekte ve kas güçsüzlükleriyle birlikte kas spazmlarına neden olabilmektedir.
Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Bir Yorum Bırak

Bu sitede bulunan tüm makaleler diyet, sağlık ve gıda uzmanlarının yanısıra birçok yerli ve yabancı kaynaklardan araştırma sonucu elde edilmiş olup, bilgilendirme amacıyla okuyucularla paylaşılmıştır. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakkı zararlari.org ailesinde saklıdır. İçerikler izinsiz olarak veya kaynak gösterilmeden farklı mecralarda kullanılamaz. İçerikler tıbbi tavsiye, teşhis ve tedavi değeri taşımamaktadır. İhtiyaç duymanız halinde en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz. Zararlari.org 2018