Zararları.org
Lenf Drenaj Zararları

Lenf Drenaj Zararları : Lenf drenaj sistemi nedir, lenf drenaj sistemi nasıl çalışır ve vücudunuza nasıl etki eder merak ediyor musunuz?

Lenf Drenaj Zararları

Lenf drenaj zararları az bulunsa da bazı kişiler için riskli olabilmektedir. Lenf Drenaj sistemi vücudunuzda biriken zararlı maddelerin ve ödemlerin atılmasını, hücrelere besin iletimini sağlayan sisteme verilen addır. Bu sistem beyaz kan dolaşımı ile sağlanmaktadır. Lenf Drenaj etkileri genellikle masajdan sonra ortaya çıkmaktadır ve bu etkilerin nedeni kuvvetli ve sert masajdır.

 

Lenf drenaj zararları nelerdir?

lenf drenaj nasıl yapılır

Lenf Drenaj

  • Bulantı ve kusma: Bulantı ve kusma genellikle lenfatik masaj sonucu karşılaşma olasılığı en yüksek iki rahatsızlıktır. Bazı durumlarda masajın uygulandığı bölgede morarmalar meydana gelebilir.
  • Diyabet hastaları için önerilmez: Lenfatik masaj kan şekeri seviyelerinde dalgalanmalar meydana getirebileceği için, diyabet hastaları için önerilmemektedir. Eğer bu işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız sürekli kan şekeri seviyenizi ölçtürmenizde fayda var. Ayrıca yüksek tansiyon hastaları, hemoroit hastaları, kemik erimesi bulunan kişiler ve hamilelerde kullanılması sonucu hastalıklarda bir artış oluşması da, lenf drenaj zararları arasında yer almaktadır.
  • Uyarı: Lenfatik masaj, kalp yetmezliği, bulaşıcı cilt hastalıkları, böbrek yetmezliği, kalp ritim sorunları, gibi bazı sorunlara neden olabilir. Bu tür etkilerden korunmak için doktor gözetiminde ve yeterli tıbbi bakım sağlayabilecek lisanslı tesislerde tedavi görmeniz gerekir.
  • Dikkatli olunması gereken hususlar: Guatr, egzama gibi hastalıkları bulunduran ve kemoterapi ya da radyasyon tedavisi gören kişiler lenfatik masaj konusunda dikkatli olmalılar. Masaj alanlarında ciddi morarmalar yaşayabilirler. Bu durum geçicidir fakat çok uzun zaman alabilir. Lenf drenaj zararları hakkında bilgi sahibi olmanız bu tür olası sağlık sorunlarından korunmanızı sağlar.
Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ