Lazer İmplant Nedir?

Diş implantları eksik dişler için uygulanmak üzere mükemmel bir seçimdir. Standart implantta, çenede neşter ve bıçaklar kullanılırken lazer implant, klinik avantaja sahiptir. Dental lazerler, dokuyu tedavi etmek için hassas odaklanmış ışık kullanan tıbbi cihazlardır. Lazerler hassastır ve küçük alanlara odaklanabilir, bu da matkap veya neşter yerine çok hassas diş ameliyatları için yöntemi, mükemmel hale getirir. Aynı zamanda son derece güvenilir olan lazerler, pek çok tedavide tercih edilir. Lazer implant diş İzmir şehrinde kliniklerde uygulanmaktadır.

Lazer İmplant Avantajları

Lazer implant, standart yöntem ile kıyaslandığında pek çok avantaja sahiptir. Bunlardan ilki, anestezi uygulanmasına gerek olmamasıdır. Lazer, yumuşak ve sert dokularda etkilidir, böylelikle implantlar başta olmak üzere pek çok dental tedavide kullanılırlar. Lazer implant ile hemostaz artar. Hemostaz, doku iyileşmesinde kan kaybının azaltılarak pıhtılaşma sürecinin kısaltılmasıyla iyileşme sürecine katkı sağlar. Dolaylı olarak daha az şişlik meydana gelir ve ameliyat edilen bölgede minimum hasar oluşur. Aynı zamanda cerrahi bölge daha iyi bir görünüme sahip olur. Geleneksel matkapların aksine, lazer ucu daha az kayma eğilimindedir. Böylelikle lazer implant yöntemi sayesinde daha hızlı iyileşme süresi, hızlı entegrasyon ve hastada minimum seviyede rahatsızlık hissi meydana gelir. Ek olarak, lazerin daha az ses çıkarması ile hastanın daha az stresli bir ameliyat geçirmesi söz konusudur.

Hastalar, lazer implant operasyonundan sonra daha az ağrı hissettiklerini kaydederler. Lazer kullanımı uygulandığı duruma ve buna uygun dalga boyuna bağlıdır. İmplant süresince kullanılacak özel lazer dalga boyu ile ilgili diş hekimleri, yetkin bilgiye sahiptir. Dokuyu delme yetkisinde minimum kesik ile implantın çene içerisine yerleştirilmesini kapsayan prosedür, hastada yeterli genişlik ve yükseklikte kemik bulunması takdirde tercih edilir. Avantajlar arasında lazer implantların daha steril bir işlem bölgesi oluşturması ile iltihap ve tahrişte azalma da bulunur.  Enfeksiyon riski, lazer implant diş İzmir kliniklerinde düşük enfeksiyon riski nedeniyle de tercih edilmektedir. Bunun sebebi sahip olduğu foto sterilizasyon etkisidir. Bu anlamda lazer implant diş İzmir diş hekimleri tarafından da yaygın olarak tercih edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı