Zararları.org

Kusmanın Zararları

Anoreksia ve Blumia kusmanın zararları arasında sizin için en riskli olacak iki hastalıktır. Bu hastalık genellikle zayıflamak için kusmayı tercih eden kişilerde olmaktadır.

Kusmanın Zararları

Kusmanın zararları denilince aklınıza hasta olunca veya zehirlendiğinizde kusmak gelmemeli. Bu, günümüzde zayıflamak için bir yöntem olarak da kullanılmaktadır. Bu yöntemin sizi zayıflatmaktan çok ölüme götürebilir. Sürekli yediklerinizi kusarak kalori almaktan kurtuluyor olabilirsiniz evet fakat bu durum anoreksia ve blumia gibi ölümcül olabilecek hastalıklara yakalanmanıza neden olabilir. Hızlı sonuç verebilecek diyetleri uygulamanız bile, size daha az zarar verebilir.

 

Kusmanın zararları nelerdir?

Kusmanın zararı varmı

Kusma ile birlikte vücudunuz su kaybeder.

  • Sindirim sistemi sorunları: Kusmuk yüksek derecede asit içermektedir. Sürekli kusmanız durumunda bu asit, boğazınıza ağzınıza, dişlerinize ve diş etlerinize ciddi zararlar verebilir. Kusma sonucu ses kısıklığı, gözlerde ve yüz çevresinde kızarıklıklar oluşabilir. Aşırı kusma boğazlarınızın şişmesine neden olabilir. Mide asidi o kadar kuvvetlidir ki, yemek borunuzun yırtılmasına neden olabilir. Karın ağrıları, mide yanmaları ve reflü gibi sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Ayrıca parmağınızı kullanarak kusmanız sonucunda elinize gelen mide asidinin, ellerinizde yara oluşumuna neden olması da kusmanın zararları arasındadır.
  • Dolaşım sistemi sorunları: Sürekli kusma vücudunuzda su kaybına neden olacağı için cildinizde kuruluklara, kaslarda zayıflamalara ve aşırı yorgunluğa neden olabilir. Kusarak gıdalardan alacağınız potasyum, magnezyum ve sodyum gibi minerallerden yoksun kalır ve düzensiz kalp atışları, kalp kaslarında zayıflama, kalp yetmezliği gibi problemler yaşarsınız. Ayrıca blumia hastalığına yakalandığınız zaman, anemi hastalığına da davetiye çıkarmış olursunuz. Blumia aynı zamanda adet döngüsünü tamamen durdurarak, sonsuza dek çocuk sahibi olmanızı engeller. Blumia, tedavisi çok zor ve sonucu ölüm olan bir hastalıktır. Kusmanın zararları hakkındaki makalemiz umarım izin için faydalı olur ve zayıflama yöntemi olarak kullanılmasının ne derece tehlikeli olduğunu anlamanıza yardımcı olur.

 

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ