Zararları.org

Kızlık Zarı Dikimi Zararları

Kızlık zarı diktirme işlemi yapan kişi sayısı bakımından, ülkemiz ilk 10 arasındadır. Peki nedir kızlık zarı diktirmenin zararları, hiç merak ettiniz mi?

Kızlık Zarı Dikimi Zararları

Çoğu toplulukların kültürel yapıları farklılıklar göstermektedir. Kızlık zarı ise neredeyse tüm toplumlarda önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda dini açıdan önemli bir faktör olma durumu da söz konusudur. Bu zar vajinanın giriş kısmında bulunan kişiden kişiye değişen özelliklerde ve ortasında delik bulunan bir zardır. Bu delikten daha büyük bir cismin vajinaya girmesi, üzerinde bulunan kılcal damarların kanaması ile sonuçlanabilir. Kızlık zarı bozulduğu takdirde dikilme işlemi yapılabilmektedir. Yazımızın devamında sizlere, kızlık zarı dikimi zararları hakkında birkaç önemli bilgi vereceğiz.

 

Kızlık zarı dikimi zararları nelerdir?

  • Baş dönmesi: Bulantı ve kusma, kızlık zarı dikimi sonrasında anestezinin bir etkisi olarak en sık rastlanan durumlardandır. Bu durum baş dönmesini de beraberinde getirir ve kısa sürede etkisi geçer.
  • Ağrılar:  Anestezi etkisini yitirdikten sonra, cerrahi yarada veya etrafında ağrılar başlar. Ağrı kesici ilaçlar bu ağrıların hafiflemesine yardımcı olur. Ameliyattan sonra hareket etmeniz morarmalara veya şiddetli ağrılara neden olabilir. Bazen cerrahi yaranın etrafında kaşıntı ve tahriş oluşumu da kızlık zarı dikimi zararlarındandır.
  • Anormal kanamalar: Bu tür ameliyatlarda kullanılan sülfür, yürüme veya diğer hareketlenmelerden kaynaklanan, cerrahi yara kanamalarına neden olabilir. 100 kişiden 1 inde rastlanılan bu durumun size zarar vermemesi için aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlardan veya bazı yiyeceklerden ameliyat öncesinde ve sonrasında uzak durmak gerekir.
  • Vajinal sorunlar: Bu müdahale sonucunda vajina içerisinde mantar oluşumu ve iltihap oluşumu riski artar. Bu durum idrar yollarını ve sindirim sistemini etkileyebilir. Genellikle ameliyat öncesi vajinal enfeksiyon ve diyabet, bu sorunlara neden olmaktadır.
  • Sonuçlar tatmin edici olmayabilir: Ameliyat sonucunda kızlık zarının onarımı tam olarak gerçekleşmeyebilir. %100 onarımın zor olduğu durumlara rastlanılmaktadır. Dikilen kızlık zarının tekrar yırtılması olasılığı da kızlık zarı dikimi zararları arasında bulunmaktadır.
Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ