Zararları.org
Kayısı Çekirdeğinin Zararları

Kayısı Çekirdeğinin Zararları var mı? Kayısı çekirdeği sizi zehirleyebilir. Peki bunun asıl nedeni nedir? Kayısı çekirdeği hangi zehirli maddeyi içeriyor?

Kayısı Çekirdeğinin Zararları

Kayısı çekirdeğinin zararları içeriğinde bulunan siyanür maddesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle aşırı kayısı çekirdeği tüketimi sağlıklı etkiden çok zararlı etkilere neden olacaktır.

 

Kayısı Çekirdeğinin Zararları Nelerdir ?

  • Kayısı çekirdekleri kanser tedavisinde ilaç yapımı için kullanılan amigdalin içermektedir.
  • Kayısı çekirdeğindeki amigdalin aynı zamanda siyanür zehirlenmesi gibi zararlı yan etkilere de neden olabilmektedir.
  • Kayısı çekirdeklerinden kaynaklanan siyanür zehirlenmesinin yan etkileri baş ağrısı, kusma, baş dönmesi olarak sıralanabilir.
  • Kan dolaşımındaki oksijenin azalmasına neden olarak sararmış göz kapakları, cildinizde mavimsi bir renk tonu, yüksek tansiyon veya düşük tansiyona neden olması da kayısı çekirdeğindeki siyanürden kaynaklanır.
  • Kayısı çekirdekleri aynı zamanda sinir hasarına neden olabilir ve yürüyüş esnasında zorluk yaşamanıza sebebiyet verebilir.
  • Kayısı aşırı tüketildiğinde ishale, karın ağrısına, halsizliğe ve baş ağrısına sebep olmaktadır.

Kayısı çekirdeği çoğu kanser tedavisinde kullanılmasına karşın fazla tüketildiğinde ciddi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle kayısı çekirdeğinin zararları olabileceğini bilerek tüketmeniz gerekmektedir.

 

 

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ