Kapalı Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği günümüzde oldukça yaygın bir operasyon olarak değerlendirilmektedir. Buna bağlı olarak da burun ucu düşüklüğünde, burun yapısının tam anlamı ile düzgün olmamasında, yamuk bir burnun sağlık sorunlarına yol açması gibi durumlarda burun estetikleri şart hale gelmektedir. Kaza durumlarında ciddi hasarlara sebep olunması ile birlikte estetiksel bir görünüm elde etmek amacı ile burun estetiği operasyonlarına başvurmaktayız.  Burun estetiğinin gerçekleştirilebilmesi için uygun bir aday olmanız gerekmektedir.

Kapalı Burun Estetiği Hangi Durumda Yapılır?

Uygun bir aday olmanız içinse birtakım şartlar önemli hale gelmiştir, bunlar;

  • Burun gereğinden geniş ve uzun ise,
  • Burun kemiğinde kırıklık, çöküklük var ise,
  • Burun kemerinin fazlası olması durumlarında,
  • Burun deliklerinde asimetriklik varsa,
  • Sağlık sorunu teşkil eden burun yapısı var ise,

Burun ameliyatını gerçekleştirebilmektesiniz.  Bu durumların gerçekleşmemesi durumunda burun estetiği için uygun bir aday olmayabilirsiniz. Tam anlamı ile uygun bir aday olmanız durumunda tamamen kendinizden bağımsız, yüz şeklinizi ortaya çıkaracak aynı zamanda ise uzun vadede sağlıklı bir burun elde etme imkanına sahip olabileceksiniz.

Burun estetiğinde birden çok yöntem kullanılmakla birlikte birden çok avantajı beraberinde getiren kapalı burun estetiği de mevcut bir şekilde kullanılan yöntemler arasındadır. Bunun en temel sebebi ise operasyon türünde burun deliklerinin veya burun kemerinin üzerinde gerçekleşen ameliyat izi, dikiş izi, yara izi gibi durumlar söz konusu değildir. Operasyon sonrasında da sağlıklı bir burun muhtemel bir sonuç doğurmaktadır.  Bu yöntem ile birlikte burun kemeri, burun ucu düşüklüğü, burun deliklerinin düzeltilmesi, burun kanatlarının düzeltilmesi gibi unsurlar gerçekleştirilebilmektedir.

Kapalı Burun Estetiğinin Yapılışı

Bu teknikte genel olarak revizyon burun estetiği operasyonunda olduğu gibi lokal anestezi ile birlikte gerçekleşen, yaklaşık olarak 1-2 saat arasında değişiklik gösteren bir operasyon olarak bilinmektedir.  Bu durumun devamında ise kişinin ameliyat sırasında nefes alımının kolaylaştırılması için silikon atel kullanımı gerçekleştirilir. Bu durumda gerekli olan işlem gerçekleştirilir ve yaklaşık 3 gün içerisinde çıkartılır. Burun içerisine işlem sonunda dikiş atılabilmektedir. Bu dikişler ise kaynayan dikiş olarak bilindiği için alınmasına gerek olmamakta aynı zamanda ise iz daha sonrasında tamamen kaybolmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı