Zararları.org
Kalıcı Makyajın Zararları

Kalıcı makyaj, mikropigmentasyon denilen bir yöntem ile yapılmaktadır. Size her zaman makyajlıymışsınız görünümü vermek için, bir cihaz yardımı ile deri altına pigment işleyerek yapılmaktadır.

Kalıcı Makyajın Zararları

Kalıcı makyaj, mikropigmentasyon denilen bir yöntem ile yapılmaktadır. Size her zaman makyajlıymışsınız görünümü vermek için, bir cihaz yardımı ile deri altına pigment işleyerek yapılmaktadır. Buna bir tür dövme yöntemi de diyebiliriz. Eğer mikropigmentasyon yaptırmayı düşünüyorsanız kalıcı makyajın zararları konusunda sizi biraz bilgilendirmek isterim.

 

Kalıcı makyajın zararları nelerdir?

  • Kalıcı yaralara neden olabilir: Eğer uygulama düzgün yapılmazsa yapılan makyaj sonucu cildinizde kalıcı yara izleri oluşabilir. Yara olasılığını azaltmak için mutlaka sertifikalı ve profesyonel plastik cerrahlar tarafından mikropigmentasyon işlemi yaptırmalısınız.
  • Kanamalara neden olabilir: İğneler yüz ve göz çevresinde pigment değişikliği için kullanılmaktadır ve bu iğneler cilt yüzeyinin çok alt kısımlarına nüfuz ederse kanamalara ve takiben ağrılara neden olabilmektedir.
  • Morarmalara neden olabilir: Kalıcı makyajın zararları arasında, bazen morluklara neden olabilmesi durumu da vardır. Bu morluklar pigmentasyon işleminde sık rastlanan bir etkidir ve genellikle 3-5 gün içerisinde tamamen kaybolmaktadır.

    Kalıcı kaş makyajı zararları

    Kalıcı makyaj sonrası pişmanlıklarınız olabilir.

  • Renklerde solma: Uzun süre zarfında renklerde solma meydana gelebilir. Bu solmanın başlıca nedenleri güneş ışığına maruz kalma ve yaşlanmadır. Eğer pigmentler çok derine işlenmişse deri içerisinde yayılarak kötü görüntülere neden olabilir.
  • Alerjik reaksiyonlara neden olabilirKalıcı makyajın zararları arasında en riskli olanlarından biri de alerjik reaksiyonlarla karşılaşma olasılığınızdır. Bu yan etkiler enjeksiyon bölgelerinde şişme, kaşıntı, ağrı, kızarıklık, ve deride döküntüler şeklinde karşınıza çıkabilmektedir.
  • Demode olma riski: Malumunuz modayı takip etmek gün geçtikçe zorlaşmakta ve neredeyse her ay yeni bir moda akımı başlamakta. Kalıcı makyaj günümüz koşullarında değişen ve sürekli yenilenen makyaj tarzlarına uyum sağlayamayabilir ve size demode bir görünüm katabilir.

 

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ