İzmir İmplant Tedavisi

İmplant, diş dökülmesi ve diş eksikliklerinde başarıyla uygulanan en verimli tedavi yöntemleri arasında ilk sırada gelmektedir. Tabii ki İzmir implant tedavisi çok fazla yapıldığı illerimizden birisi olarak bilinirken aynı zamanda İstanbul ve Ankara gibi büyük illerde de implant uygulamalarının başarılı şekilde gerçekleştiğini paylaşmak doğru olacaktır. Bu arada implant tedavisi, çene kemiğine yerleştirilen vida ile tamamlanmakta ve üzerine diş monte edilerek süreç sona erdirilmektedir. Tabii ki bu ve bunun gibi bütün bilgiler uzman diş hekimleri tarafından hastalara aktarılarak tedavi yolu en uygun biçimde paylaşılmaktadır. Yani diş problemi yaşayan kişilerin hiç beklemeden diş hastanelerine veya özel polikliniklere başvurmaları sağlıklı olacaktır.

2021 implant

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer

Ülkemizde implant tedavisi ile alakalı çok fazla soru işareti bulunmaktadır. Bunlardan birisinin de tedavinin ne kadar süreceğiyle ilgilidir. Tabii ki bu noktada öncelikli olarak uzman diş hekimleri, hastayı genel muayene edecek ve diş röntgeninin çekilmesini isteyeceklerdir. Ortalama bu işlemlerin 30 dakika gibi kısa bir zamanda gerçekleşeceğini söylemek mümkündür. Sonrasında dişin durumu veya boşlukta kalan bölümün tedavisi için en uygun yöntem doktor tarafından belirlenmektedir. Fiyat bilgilendirilmesi yapıldıktan sonra eğer hasta kabul eder ise implant için gerekli çalışmalar başlayacak ve diş köküne en uygun implant monte edilecektir. Bu aşamanın ardından iyileşme süreci beklenmekte ve sonrasında ise diş vidaya sabitlenerek sağlıklı ve güzel bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Özetle İzmir implant tedavisi ortalama birkaç hafta devam etmesi, ancak işlemin sadece 2 seansta sonlanması söz konusudur.

İmplant Yaptırmanın Avantajları

Genel olarak İzmir implant tedavisi ya da farklı illerde implant yaptıracak olan kişiler bu işlemin avantajlarını öğrenmeye çalışmaktadırlar. Özellikle implant, son derece dayanıklı olan titanyumdan yapılmaktadır. Dolayısıyla hiçbir deformasyon ile bozulma olmayacak ve ömür boyu kullanılabilecektir. Bunun haricinde implant olan dişin ilerleyen dönemde dökülmesi imkansızdır. Tabii ki doğru bakılması halinde diğer dişlerin de bu durumdan olumlu etkileneceğini net olarak söylemek gerekmektedir. Sonuç olarak implant yaptırmanın avantajları hakkında verilmesi gereken ayrıntılar bundan ibarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı