Zararları.org
Islak Saçla Uyumanın Zararları

Yorgun bir günün ardından eve gelip ılık bir duş almak günün stresini ve yorgunluğunu atmamıza yardımcı olur. Fakat duş aldıktan sonra saçımızı kurutmak bazen zor ve zahmetli bir iş olmaktadır. Islak saçla uyumanın zararları: Gece yatarken ıslak saçla yatmanın zararları nelerdir biliyor musunuz? İşte ıslak saçla uyuma ve etkileri.

Islak Saçla Uyumanın Zararları

Yorgun bir günün ardından eve gelip ılık bir duş almak günün stresini ve yorgunluğunu atmamıza yardımcı olur. Fakat duş aldıktan sonra saçımızı kurutmak bazen zor ve zahmetli bir iş olmaktadır. Özellikle bayanların geç vakitte alınan duş sonrası, saç kurutma işleminin zorluğu nedeniyle ihmal ettiği bu durum, başınıza ciddi sorunlar açabilmektedir. Islak saçla uyumanın zararları konusunda bilgi edindikten sonra, bunu tekrarlamaktan kaçınacaksınız.

 

Islak saçla uyumanın zararları nelerdir?

ıslak saçla uyumanın zararları nelerdir

Islak Saç İle Uyumak

  1. Saç derisinde düzensizliklere neden olur: Islak saçla uyumak, uzun sürelik hareketsizlik nedeniyle kafa derinizin suyu fazla emmesine ve kafa derinizde düzensizliklere neden olabilmektedir.
  2. Yastıkta mantar oluşumu: Islak saçla uyumak yastığınızda nem oluşmasına ve buna bağlı olarak mantar oluşumuna neden olabilir. Sonucunda astım, sinüzit ve diğer solunum yolu hastalıklarının şiddetlenmesi ıslak saçla uyumanın zararlarının ciddiyetini ortaya koymaktadır. Bu tür sonuçları önlemek için saç kurutma disiplinine alışılmalı ve yastık kılıfları sürekli değiştirilmelidir.
  3. Saçkıran tehlikesi: Daha ciddi bir konu ise, yastıkta oluşan mantar oluşumunun kafa derisi üzerinde birikmesi ve deri ölümlerine neden olmasıdır. Bu durum sonucunda kafa derinizde dökülmeler, kepek oluşumu, kaşıntı ve ilerleyen zamanlarda saçkıran oluşumuna neden olur. Saçkıran bulaşıcıdır ve aynı yastığı kullanan diğer kişilere bulaşma riski vardır.
  4. Baş ağrılarına neden olabilir: Uyku durumunda vücut ısısında düşüşler olur ve ıslak kalan saçlarınız başınızın normalden daha fazla üşümesine neden olabilir. Bu durumda baş ağrısı ile uyanmanız olası etkilerden biridir.
  5. Öneriler: Islak saçla uyumak sizin için her açıdan kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bu endişe verici rahatsızlıkları yaşamamak için, gece alınan duşlardan sonra saçınızı kurutmanız veya duşunuzu sabah almanız sizin yararınıza olacaktır.

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ