Zararları.org
İple Kaş ve Bıyık Almanın Zararları

Kaş ve bıyıklar, bazen malzeme eksikliğinden bazen de kolay ve hızlı olduğu için iple alınabilir. Bu işlem, tüylerin ip ile sıkıştırılması ve çekilmesine dayanır. İple Kaş ve Bıyık Almanın Zararları : İple kaş bıyık almak zor zamanlarda kurtarıcı ve etkili bir yöntem gibi gelebilir. Peki zararlarını biliyor musunuz?

İple Kaş ve Bıyık Almanın Zararları

Kaş ve bıyıklar, bazen malzeme eksikliğinden bazen de kolay ve hızlı olduğu için iple alınabilir. Bu işlem, tüylerin ip ile sıkıştırılması ve çekilmesine dayanır. Bu bölgelerin çok hassas olması nedeni ile güzellik uğruna bazı acılara katlanmak gerekir. İşte size iple kaş ve bıyık almanın zararları hakkında birkaç bilgi.

 

İple kaş ve bıyık almanın zararları nelerdir?

iple bıyık almanın zararları

İple Kaş Alma

  1. Gözlerde sulanma ve ağrılar: Kaşların iple alınması sırasında gözlerinizde sulanmalar meydana gelebilir. Çünkü küçük bir alanda çekilen tüyler acıya ve ağrıya neden olur. Ağrı ile başa çıkma kişinin alışkanlığına göre değişiklik gösterebilir. Bu bölgelerde tahrişin önlenmesi için, işlem bittikten sonra bu bölgede soğuk uygulama yapabilir veya krem sürebilirsiniz.
  2. Kırmızılık: İple tüy alma ile birlikte kaşlarınızda ve dudaklarınızın üst kısmında kızarıklık olması muhtemeldir. Bu kızarma, hasarları onarmak için, vücudun savunma mekanizmasının neden olduğu bir durumdur. Serin bir krem uygulaması kızarıkların geçmesini sağlayabilir.
  3. Şişme: Kan, doku onarımı için bir noktaya gittiğinde bu alanda şişmeye neden olabilir. Bu şişlikler iple bıyık alma durumunda daha çok karşınıza çıkabilir. Bunun nedeni ise dudak bölgenizin daha hassas olmasıdır. Bazı durumlarda şişlikler günlerce kalabilir. Böyle bir olay sizde pigmentasyon hastalığı varlığını gösterebilir.
  4. Batık kıllar: Batık kıllar deri altında büyüyerek bulunduğu yerde iltihaplara neden olabilir. Bu duruma genellikle kaş gibi kalın kıllar neden olmaktadır. Kılın çekilirken deri tabanına yakın koparılması bu duruma neden olmaktadır. Batık kıllar oluşumu, iple kaş ve bıyık almanın zararları arasında bulunur.
Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ