İmplantın Avantajları

İmplant, çene içerisinde eksik dişlerin yerine uygulanan genellikle vida benzeri köktür. Üzerine beyaz diş görünümünde yapay bir diş yerleştirilir. İmplant Türkiye genelinde yaygın olarak uygulanır. Bunun nedeni implantın pek çok avantaja sahip olmasıdır. İmplantın avantajları aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Dişlerini kaybeden insanlar aynı şekilde çene kemik kütlesini de kaybederler. İmplant, çene kemiğinde düşen dişin yerini alarak kemik kaybını önlemeye yardım eden tek dental prosedürdür.
  • İmplant, ağız içerisindeki boşlukları doldurduğu için hastaların estetik bir görünüme sahip olmasını sağlar. Çoğunlukla ağız içerisinde sıralı bir dişlerin beyaz ve sıralı görünümü sağlıklı olarak kabul edilir. Bu nedenle eksik bir iş nedeniyle yapay beyaz bir diş tercih edilir.
  • Takma dişlere göre implantlar daha rahat bir konuşma deneyimi sağlar. Takma dişler ağızda kayabilir, kelimelerin mırıltılı ya da karmaşık şekilde söylenmesine neden olabilir. Fakat implant sabittir ve kaymaz.
  • Tek seferde ağız içine monte edilen implant, kullanılmadan önce ya da kullanıldıktan sonra özel olarak çıkarılıp takılan takma dişlere göre büyük kullanım kolaylığına sahiptir. Bu nedenle implant Türkiye genelinde protez diş yerine uygulanması mümkün herkes için tercih edilen bir tedavi biçimidir.
  • İmplant ile daha kolay yemek yenebilir çünkü protez dişlerde olduğu gibi araya kaçma ya da kayma problemleri meydana gelmez. Ayrıca sert yiyecekler için daha kolay ısırma sağlanabilir.
  • Pek çok insan eksik diş ile sosyal hayatlarında aktif olma konusunda çekinden davranırlar. Bunun sebebi, diş yapılarının özgüvenlerini etkilemesidir. Beyaz yapıdaki implantlar yalnızca görünümü iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda hastanın özgüvenini de arttırır.
  • Farklı dental tedavilere göre implant çok daha dayanıklı ve uzun süredir. Böylelikle hastalar uzun süre konforlu bir şekilde hayatlarına devam ederler.
  • Yalnızca estetik kaygılarla değil aynı zamanda diş sağlığını korumak için de yapılan implant, kişinin genel sağlık durumunu da iyileştirir.

Tüm bu avantajları sağlayan implant Türkiye İzmir’de Cadde Dental tarafından büyük dikkat ve yükse kalitede ekipmanlar ile uygulanmaktadır. Siz de caddedental.com adresi üzerinden implant uygulaması ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı