İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant, çene kemiği içerisine yerleştirilen ve diş kökü görevini ifa eden özel bir materyaldir. Bu materyal, daha çok Avrupa ve Amerika’dan ithal edilmekle birlikte ülkemizde de belirli markalar tarafından üretilmektedir. Diş kökünün yetersiz kaldığı ya da işlevini yitirdiği durumlarda uygulanan implant tedavisi, Türkiye’nin hemen hemen bütün diş hastanelerinde gerçekleştirilen bir işlemdir. Haliyle eğer doktorların gerekli görmesi durumunda diş sağlığını koruyabilmek ve dişlerin harmonik fonksiyonunu geri kazandırmak için tedavinin uygulanması şiddetle önerilmektedir. Sonuç itibariyle implant nedir sorularına verilmesi gereken basit yanıtlar bu şekildedir. Fakat hastalar, kendi diş doktorları tarafından bilgilendirilecek ve süreç konusunda gerekli uyarılar yapılacaktır.

implant nasıl yapılır

İmplant Tedavisi Ne Zaman Uygulanır

İmplant, eksik dişlerin yerine yapılmaktadır. Yani bir yerde diş dökülmesi meydana geldi ise ağzın fonksiyonunu gerçekleştirebilmesi ve çiğneme yetisinin uyumlu şekilde sürdürülebilmesi amacıyla implant uygulaması yapılmaktadır. Bunun dışında estetik olarak gülüşün de korunması maksadıyla tedavinin başlatıldığını ifade etmek mümkündür. Sonuç itibariyle implant nedir diye soranlar aslında titanyum bazlı bu vidanın uygulanmasında da diş hekimlerinin karar vereceğini bilerek hareket edebilirler. Unutmadan implant tedavisi için belirli bir prosedürün olmadığını ve diş gelişimini tamamlamış hemen hemen bütün bireylerin bu tedaviyi alabileceklerini hatırlatmak elzemdir.

İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Genel olarak hastalar, implant fiyatlarının pahalı olduğunu düşünmekte ve implant nedir diye sorarken ücretleri de öğrenmeye çalışmaktadırlar. Tabii ki fiyatları doğrudan etkileyen belirli birkaç faktörden söz etmek mümkündür. İlk başta ithal edilen implant markalarının Euro üzerinden ücretlendirmelerinin fiyatları etkileyeceği unutulmamalıdır. Ayrıca diş poliklinikleri ile diş hastanelerinin kendi fiyat politikalarının da ücretlerde değişkenliğe sebep olabileceği bilinmelidir. Sonuç itibariyle durumu özetleyecek olur isek ömür boyu kullanılması, diş sağlığını eski haline getirmesi ve diğer pek çok unsurdan ötürü fiyatların standart seviyelerde olduğuna değinebiliriz. Yine de fiyatlar ve ücretlendirmelere ilişkin her türlü soru için hastanelerle bire bir görüşmek uygun olacaktır. Çünkü implantın uygulanacağı yer ve implant ile alakalı diğer faktörler fiyatları değiştirmektedir. Siz de buna göre tedavi süreciyle ilgili bilgi toplayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı