İmplant Nedir?

İmplant, diş eksiklikleri için en konforlu çözümlerden biridir. Giderek daha fazla insan bu yapay dişlerin nasıl sabitleneceğini ve faydalarının ne olduğunu merak ediyor. Yetişkin hastalar ve gençler için tamamen güvenli olan bu operasyon, çene kemiği ve diş etleri gelişimini tam olarak sağlamadığı için uygun değildir. İmplant için hastanın güçlü, yeterli genişlik ve yüksekliğe sahip bir çene yapısına sahip olması gerekir. Diş eti hastalığı olan hastalara da implant operasyonu önerilmemektedir. Zayıf veya enfekte olmuş diş etleri, implantı yerinde tutan zayıf yapısından dolayı implant tedavisinde sorunlara neden olabilir. Aynı zamanda ağız hijyenine dikkat etmek diş implantı İzmir kliniklerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

İmplant Nasıl Uygulanır?

İmplant ameliyatı, çene içine vida, silindir ya da bıçak şekline sahip implantın yerleştirilmesini kapsar. Kemik implanta tutunarak zaman içerisinde onunla bütünleşir. Güçlü bir şekilde çeneye sabitlenen titanyum bazlı kök üzerine dişe oldukça benzeyen yapay bir diş yerleştirilir. Ameliyat sırasında diş hekimi, kemiği ortaya çıkarmak için diş etinde küçük bir delik açar. Diş implantı İzmir diş hekimleri tarafından özenle bu delik içerisine yerleştirilir. Kemik daha sonra yaklaşık 5 haftalık bir süre boyunca iyileşmeye bırakılır. İyileşme sürecinden sonra, yapay dişin içine yerleştirileceği abutment, implant üzerine sabitlenir. Bu prosedür kısa bir zaman alır ve lokal anestezi altında yapılır. Dolayısıyla hasta, işlemler sırasında ağrı hissetmez. Bundan sonra, taç ismi verilen yapay diş birkaç gün iyileşmeden sonra yerleştirilir.

Yüksek Kalitede Uzman Diş Hekimi

Cerrahi nitelikte olması, implant operasyonunun dikkatli bir şekilde yapılmasını gerektirir. Tıp dünyasına dair gelişmiş teknolojinin işlemler esnasında kullanılması, tedaviden alınan verimliliği arttırdığı gibi iyileşme sürecinin daha kısa sürede sona ermesini sağlar. Diş eksiği bulunan hastalar, diş hekiminin rolünün tedavi sonuçlarını oldukça etkilediği implant hakkında tedirgin ve birtakım korkulara sahip olabilir. Güvenilir, yüksek kalitede ve alanında deneyimli bir diş hekimi arayanlar, diş implant İzmir klinikleri arasında ön plana çıkan İmplant Diş Polikliniği’nde dilediği hizmeti alabilir. İlgili ve uzman diş hekimlerinden randevu almak için implantdispoliklinigi.com adresine göz atın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı