İmplant Ne Demek?

Diş tedavisi sırasında sık bir şekilde karşınıza çıkacak olan kelimeler arasında implant kelimesi ilk sıralarda yer almaktadır. İmplant ne demek? Sorusu bu tedaviyi ilk defa olacak kişiler tarafından sıklıkla soruluyor. İmplant uygulamasında eksik olan dişleriniz çene kemiğinizin içine yerleştirirken titanyumdan yapılmış vidalar kullanılmaktadır. Kullanılmakta olan bu vidaların üzerine ise diş protezi yerleştirilmektedir. İmplant tedavisinin yapılmasında çok fazla avantaj yer almakta olduğu gibi özellikle komşu dişlere zarar gelmez ve kesilme gibi durumlar yaşanmamaktadır. Burada implant yani kullanılmakta olan titanyum vida diş kökü görevi görmektedir. İmplant tedavisini gördükten sonra ise doğal dişleriniz gibi rahat bir şekilde konuşabilme ve yemek yiyebilme imkanına sahip olursunuz.

diş implantı izmir

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant ne demek? Sorusunu soran kişiler genellikle tedavinin nasıl gerçekleştirildiğini de merak etmektedir. Tedavilerinizin yerine getirilmesi sırasında ilk olarak uzman bir diş hekimiyle görüştükten sonra hangi yöntem ile implantın yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tercih edilen implant yöntemi ile tedavi işlemlerinize başlayabileceğiniz gibi aynı zamanda tedavi işlemlerinizi yapılacağı sırada uygulanan yöntemler de buna göre seçilecektir. İmplant tedavisinin yapılacağı sırada ilk etapta hastaya hafif düzeyde sedasyon uygulaması yapılırken işlemin yapılmasından önce ise detaylı bir röntgen çekilerek gerekli kontroller yerine getirilmektedir. Tedavi işlemleri her zaman kontrol altında yapılması gerektiği gibi sonuç alınması da bu yüzden hızlanabilmektedir.

İmplant İyileşme Süreci

Diş sorunlarında bir çözüm aranmış olduğu sırada implant tedavisi tercih edileceği durumlarda iyileşme süreci özellikle merak edilmekte olan süreçlerin arasında yer almaktadır. İmplant ne demek sorusuna sizlere yanıt vermiş olduğumuz gibi implantların iyileşme süreçlerinin de kişiden kişiye değişiklik göstermekte olduğunu görebiliyoruz. İyileşme süreci kişiden kişiye göre değişim gösterirken kişinin ağzı ve diş yapısı bu noktada önem arz eden noktalar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda diş hekiminizin sizlere tedavi sonrasında nasıl bir bakım yolu izleyeceğiniz hakkında da bilgi vermesi gerekmektedir. Diş hekiminizin belirtmiş olduğu bakım yöntemlerine tam olarak uyarak hareket etmeniz süreci kısaltacak noktalar arasındadır ve bu şekilde dişlerinizden yana yaşadığınız soruları artık yaşamazsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı