İmplant Nasıl Uygulanır?

İmplant, aslında titanyumdan üretilen bir çeşit ağız vidasıdır. Bu vida, çene kemiğine sabitlenerek diş kökü görevi görmektedir. Böylelikle vida üzerine monte edilecek olan diş, doğal ağız görünümünü ortaya çıkartmakta ve diş sağlığı problemlerinin önüne geçmektedir. İmplant, genellikle Avrupa’dan ithal edilen bir madde olmakla birlikte yurtiçinde de yerli firmalar tarafından üretimi yapılmaktadır. Tabii ki poliklinik ve diş hastaneleri gerek yerli gerekse de yabancı implantları kullanabilmektedirler. Bu sebeple hastaların randevu alacakları sağlık kuruluşlarıyla durumu konuşmaları ve fiyat bilgisi edinmeleri çok daha uygun düşmektedir. Netice itibariyle implant nedir sorularına bu kısa yanıtın yeterli olacağını belirtebiliriz.

implant nasıl uygulanır

İmplant Nasıl Uygulanır?

İmplant tedavisi için öncelikle hastanın çene röntgeni çekilmektedir. Çekilen röntgen sonucunda uygun implant belirlenecek ve süreç başlayacaktır. Uzman diş hekimi, gerekli olan implantı belirledikten sonra boşlukta kalan bölgeye vidayı yerleştirecek ve çene kemiğine sabitleme yapacaktır. Yara kapanınca ise implant üzerine diş vidalanması söz konusu olmaktadır. En kısa şekilde implant uygulanması işlemi bu kadar basittir. Yine de süreç hakkında merak edilenleri ve bilinmek istenilenleri uzman doktorların hastalarıyla paylaştığını net olarak söylemek en sağlıklısıdır. Siz de Türkiye’de ve çeşitli ülkelerde başarıyla yapılan implant tedavisi sayesinde diş sağlığınıza kavuşabilir, hem estetik hem de yapısal problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

İmplant Pahalı mı?

İmplant daha öncesinde de aktarıldığı üzere genellikle yurtdışından ithal edilen bir malzemedir. Haliyle bu malzemenin gelişi de Euro kuru ile doğru orantılı olmaktadır. Yani Euro ve döviz kurundaki artışların tedaviye olumsuz etki edeceğini söylemek mümkündür. Yine de ömür boyu kullanımı bulunan ve dişlerdeki problemleri tamamen ortadan kaldıran bu tedavinin fiyatını hak ettiğini söylemek en uygunudur. Bu arada polikliniklerin ve çeşitli diş hastanelerinin implant fiyatı politikaları hakkında da bilgi almak için arayıp sormak mantıklı olacaktır. Şayet siz de diş görünümünüzü eski haline getirmek ve diş sorunlarınızı tamamen ortadan kaldırmak isterseniz ilk olarak implant tedavisi dikkate alarak hekimlerle görüşme yapabilirsiniz. Unutmadan implant nedir diyenlere yerli ve yabancı markaların fiyatı etkilediğini de paylaşalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı