İmplant İçin Uygun Adaylar

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ve oldukça kullanışlı olan implant diş uygulaması dental teknolojilerinin hayatımıza sunduğu kolaylıklardan biridir. Kaybedilen dişlerin yerine uygulanarak gerçek bir diş görevi ve hissi veren bu tedavi biçimi çene kemiğine yapay bir diş kökü eklenerek sağlanmaktadır. Hem çok estetik hem de sağlıklı bir görüntü elde etmenizi sağlayan implantlar doğal bir dişin tüm gereklerini yerine getirmektedir. İmplant tedavisi için gerekli olan bazı unsurlar vardır. En önemli unsur yeterli çene kemiğinin bulunmasıdır. Çünkü implantlar genellikle yüksek ve geniş vidalardan oluştuğundan hastada uygun alan bulunmalıdır.

İmplant uygulanması için eksik ya da kırık bir dişin var olması gerekir. Hatta hastanın 4 büyük köpek dişi dışındaki her dişine kolaylıkla implant uygulanabilir. Bunun dışında hastanın kemik erimesi gibi kemiğin iyileşmesini ve implant ile çene kemiğinin kaynaşmasını engelleyecek sağlık problemlerinin olmaması gerekir. İmplantlar takma diş kullanamayan kişiler için en güzel seçenektir. Eğer hasta sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklara sahip değilse ve genel sağlık durumları iyi ise implant uygulamasına uygun adaylardan olmaktadırlar. Bunun yanı sıra implant tedavisi diş ile uyum safhasında uzun bir süreç gerektiren bir tedavidir. Bu sürece uyum sağlayacak hastaların ergenliğini tamamlamış olması gerekmektedir. Ergenliğini tamamlayan ve tedaviye engel bir sağlık sorunu olmayan kişilere implant uygulanabilir. İmplant Diş Türkiye bu süreçte size en iyi eşlik edecek kadroya sahiptir.

İmplant Kimlere Uygulanmaz?

İmplantın uygulanması için gereken en önemli olgu çene kemiğinin miktarı ve yoğunluğudur. Dolayısıyla diş etleri ve çene kemiği implantı destekleyecek miktarda ve dayanıklılıkta olmayan kişilere bu tedavi yöntemi uygulanamamaktadır. Ancak bu durumda çene kemiğinizi tedavi edici yöntemler uygulanabilir, diş hekiminize danışarak uygun alt yapı çalışmalarını öğrenebilirsiniz. Kemik gelişimi tamamlamamış ve çok sigara alkol tüketmiş kişilere de implant tedavisi uygulanması önerilmemektedir. Bunların yanında diyabet, tansiyon, hemofili ve otoimmun gibi rahatsızlıkları bulunan hastalara diş hekimleri ancak uygun görürse implant uygulanabilmektedir. Detaylı bilgi için İmplant Diş Türkiye disimplantturkiye.com ile iletişim kurarak uygun bir hasta olup olmadığınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı