İmplant İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Diş implantı için ideal adaylar, öncelikli olarak genel ve ağız sağlığına sahip hastalardır. Yaygın olarak yetişkin adaylara uygulanır. Bunun en önemli nedeni çene kemikleri ve dişlerin gelişiminin tamamlanmasıdır. İmplant, çene içerisine yerleştirilir ve kemikle bütünleşmesi amaçlanır. Doğal olarak, vidanın sabit kalmasını sağlaması ve ilerleyen dönemlerde kemiğe kaynaması için çene kemiğinin yeterli büyüklük ve dayanıklılıkta olması gerekir. Aynı zamanda diş etlerinin hastalık ya da enfeksiyona sahip olmaması önemlidir. Diş etlerinin tedavisini sağlayan periodontistler, tam olarak bu alanlarda uzmanlaşmış diş hekimleri olduğundan implant ekibinin ideal üyeleridir. Periodontistler sadece diğer diş hekimleriyle çalışma deneyimine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda hastalarınınkine benzeyen ve hissettiren dişlere sahip olması için gereken özel bilgi ve eğitime sahiptir. İzmir İmplant, alanında uzman ve yetkin doktorları ile tüm süreci titizlikle üstlenir.

Tedavi Neticesinde Risklere Sahip Hastalar

Bazı sağlık sorunları ve çevresel faktörler, hastaların implant ameliyatı ardından riskler oluşturabilir. Kontrolsüz şeker hastalığı, kanser, sigara, fazla alkol tüketimi veya kontrolsüz diş eti hastalığına sahip olanlarda, dental operasyon sonrasında kötü sonuçlar almak üzere risk ihtimali bulunmaktadır. Hastaların bu durumlardan herhangi birine sahip olması implant uygulatamayacağı anlamına gelmez. Diş hekimi, gerçekleştireceği muayene ile hastanın genel sağlığını kontrol altına almaya çalışır. Steroid veya bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlar gibi bazı kimyasal içerikleri kullanan kişiler de uygun aday olmayabilir. Dişlerini sıkma alışkanlığı bulunanlar, iyileşme sürecinde olumsuz sonuçlarla karşılaşabilir çünkü hasta, implant üzerine çok fazla baskı uygulayarak hasara neden olur.

Genel olarak, diş implantlarının çok yüksek bir başarı oranı vardır ve hastalar, sonuçlara dair memnuniyetini dile getirir. İmplant yaptırmayı düşünenler, detaylı ve nitelikli tedavi hizmetleri için İzmir İmplant uzman diş hekimlerine güvenebilir.  Gelişmiş teknolojik imkânları ile hastalar, maksimum verimlilikte hizmet alır. Hızlı ve kolay randevu imkânı sunan İzmir İmplant, cadental.org sitesi üzerinden hastalarına gerekli bilgileri sunmaktadır. Telefon numarası ve e-mail adresi aracılığıyla iletişim sağlanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı