İmplant Güvenli Mi?

Teknolojinin ilerlemesiyle diş hekimliği teknolojisi de gelişmekte ve daha güvenli tedaviler uygulanmaktadır. İmplant, uzun yıllardır eksik dişler için diş hekimleri tarafından kullanılan dental prosedürdür. Günümüzde eksik dişler için tercih edilen en ideal ve güvenilir operasyonlardan biri implanttır. İmplantlar dayanıklıdır ve genellikle minimum ayarlarla ömür boyu kalıcılıklarını devam ettirirler. Bununla birlikte kemik ile bütünleştikleri için kemik kaybını önlerler. Herhangi bir cerrahi prosedürde olduğu gibi implant da bazı komplikasyon risklerine sahiptir. Ancak, hastanın genel ağız sağlığını büyük ölçüde olumlu olarak etkileyen implantın riskleri, minimaldir. İzmir implant alanında yetkin ve donanımlı kliniklere sahiptir. Nadiren meydana gelen bu komplikasyonlar, çoğunlukla küçük ve düzeltilebilirdir.

İmplant komplikasyonlarından bazıları şunlardır:

  • Enfeksiyon
  • Sinüs problemleri
  • İmplant bölgesindeki damar ve sinirlerde hasar
  • İmplant reddi
  • Titanyum alerjisi –yaygın olarak implantlar, titanyum ya da zirkondan üretilir.

Diş hekimi ne kadar deneyimli ve implantı yerleştirme yöntemi ne kadar güvenilir olursa, meydana gelebilecek komplikasyonlar ve şiddetleri o derece az olur. İzmir implant tecrübeli doktorlar ile komplikasyon ihtimalini azaltır.

İmplantların Başarı Oranı

Genel olarak dental implantların başarı oranı yaklaşık %95’tir. Doğal olarak bu başarı oranı hastaya, diş hekiminine, gerekli implant sayısına, kullanılan yöntemlere ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Dental implantlar, doğal bir dişin stabilitesini sağlamak ve kemik kaybı riskini azaltmak için çene kemiğine kaynaşır. Tedavinin en belirgin yararı, eksik, hasarlı veya enfekte dişlerin yerini almalarıdır. Bu sayede hastalar, daha sağlıklı ve sıralı dişlere sahip olurlar. Aynı zamanda sabit durması ile implant konuşmada da kolaylıklar sağlar. Tipik olarak, rutin diş tedavisi yapabilen hastalar implant için uygun uygun adaylardır. İzmir implant kliniklerinden Türkiye İmplant, farklı tedavi çeşitlerini destekleyen deneyimli ve uzman diş hekimleri ile hastaları için yüksek verimi hedefler. Hastalar, yalnızca implant değil diğer diş tedavileri için de Türkiye İmplant’ı tercih eder. Karşıyaka’da uzun süredir hizmet vermekte olan kaliteli ve güvenilir klinikten randevu almak için implantturkiye.com internet sitesini kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı