İmplant Fiyatları 2021

İmplant, diş kökü yerine geçen ve çene kemiğine monte edilen bir vida olarak nitelendirilebilmektedir. Tabii ki hastalar, gerek bilgi eksikliğinden gerekse de adının farklı olmasından ötürü bu tedaviye soğuk yaklaşmaktadırlar. Ancak hem gelecekte dişlerin sağlığını koruması hem de diş estetiğinin uygun biçimde sağlanabilmesi için implant yaptırmak uzman diş hekimleri tarafından hastalara önerilmektedir. Bu arada implant fiyatları 2021 yılında en çok merak edilen aramalar arasına girmiş ve bireyler, bu tedavinin ne kadar tuttuğunu öğrenmek istemişlerdir. Bilindiği üzere implant adı verilen vidalar, yerli markalar tarafından dahi üretilse bile Euro ile fiyatlandırılmaktadır. Haliyle Euro kurunun artması, fiyatların iyice yükselmesine sebebiyet verebilecektir. Ayrıca hastanın diş yapısı, kullanılacak implantın çeşidi ve hastanenin fiyat politikasının da implant ücretlerini etkilemesi olasıdır. Yani siz de doktorunuzla görüşerek fiyatı çok daha net biçimde öğrenebilirsiniz.

yerli implant

İmplant Nedir?

İmplant, az önce de ifade edildiği gibi diş kökü yerine geçen bir vidadır. Bu vida, çene kemiğine monte edilmektedir. Ayrıca diş kaybı yaşayanlara en çok önerilen tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Tabii ki implant, yalnızca uzman diş hekiminin tedavi tavsiyesiyle birlikte gerçekleştirilmektedir. Haliyle farklı yöntemlerle dişin kurtarılması ya da iyileştirilmesi söz konusu ise diğer metotlar daha az masraflı olmasından ötürü değerlendirilmeye alınmaktadır. İmplant, son derece güvenli bir tedavi yöntemi olmakla birlikte diş yapısına zarar vermemekte, bunun yanında ömür boyu kullanılabilmektedir.

İmplant Ne Zaman Uygulanır?

İmplantın ne zaman uygulanacağına yalnızca uzman diş hekimleri karar vermektedir. Ayrıca hastanın çene kemiğinin röntgeni çekilerek implantı için her şeyin uygun olup olmadığı araştırılacak ve nihai karara bu şekilde varılacaktır. Bunun haricinde hastanın farklı rahatsızlıkları varsa o rahatsızlıklar da değerlendirilmeye alınan faktörler arasındadır. Sonuç itibariyle implant fiyatları 2021 yılında değişkenlik gösterse bile uygulamanın hemen hemen aynı olduğu belirtilmelidir. Bu güne kadar Türkiye’de implant tedavisi yaptıran birçok kişinin halinden memnun olduğu da hesaba katılır ise tedavinin etkili sonuç verdiğini belirtmek isabetli bir açıklamadır. Siz de buna göre implant yaptırmayı planlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı