Zararları.org
Homojenize Sütün Zararları

Homojenize sütün zararları : Sütte homojenizasyon işlemi sonucunda ne gibi etkiler oluşmakta ve sağlığımızı nasıl etkilemekte biliyor musunuz?

Homojenize Sütün Zararları

Süt içerisinde bulunan yağ belli bir süre içinde sütün üst yüzeyine çıkmaktadır. Daha eski zamanlarda bu süt için bir kalite göstergesiydi. Ancak günümüz şartlarında bu görüntü insanlara hoş gelmediği için Homojenizasyon yöntemi ile yağ parçacıkları süt içerisinde tamamen homojen bir şekilde dağıtılmaktadır.

 

Homojenize sütün zararları nelerdir?

homojenize süt zararları

Homojenize Süt Zararlı mı?

1-Daha küçük moleküller, yüksek risk: Sütte Homojenizasyon sonucu süt içeriğindeki parçacıklar küçülmektedir. Bu partiküller küçüldükçe midede sindirim kısmını atlayarak direkt olarak kana karışmakta ve hastalık oluşturma riski taşımaktadır.

2- Kalp hastalıkları ve Kanser bağlantısı: Homojenizasyon sonucu küçülen yağ moleküllerinde sütün ineğin sindirim sisteminden aldığı hormonlarında kana karışarak vücudumuzdaki hormonlarla etkileşime girebilirler. Bu etkileşimler kansere ve kalp hastalıklarına neden olabilir.

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ