Zararları.org

Hipnozun Zararları

Hipnozun zararları : Hipnoz eğer doğru ellerde kullanılmazsa çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Peki hipnozun zararları nelerdir?

Hipnozun Zararları

Hipnoz, gerçek hayatta yaşadıklarınızın ve deneyimlerinizin farklı bir bilinç halidir. Bu durum zihninizin tamamen komutlara açık hale gelmesi durumudur. Hipnoz, istenmeyen alışkanlıkları ve davranışları bırakmada terapi yöntemi olarak kullanılabilir fakat bazı yan etkileri olma olasılığı da vardır.

 

Hipnozun zararları nelerdir?

hipnoz zararları

Hipnoz Zararlı Mı?

  1. Etki altında kalma: Hipnotik sürecin ilk birkaç dakikasında kullanılan bir imge veya konu veya telkin kişide uzun süreli kalıcı olabilir. Bu aşamada hipnozu yapan kişinin konuşmasına dikkat etmesi ve ima ile yöneltmesi gerekmektedir. Deneyimli bir hipnoz özgüven ve başarı konularını bu anlarda sunmaktadır.
  2. Duygusal bağ kurulması: Hipnozdan çıkan kişiler bazı konularda doktora duygusal yakınlık hissedebilmektedir. Tedavi tamamlandıktan sonra doktorla bu sezgisel bağ uygunsuz hale gelebilmektedir.
  3. Abreaksiyon: Abreaksiyon bastırılmış bir olay ya da fikrin ani salınımı nedeniyle yoğun duygusal patlama anıdır. Bazı nadir durumlarda hipnoz ile sorunu çözmek isteyen bir kişi geçmişte yaşadığı bazı travmatik bir olayı tekrar yaşamışçasına etkilenebilmektedir.

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ