Zararları.org
Hint Kınası Zararları

Hint kınası zararları : Hint kınası kullanımı sonucunda ciddi alerjik reaksiyonlarla karşılaşabilirsiniz. Peki hint kınasının başka ne zararları var?

Hint Kınası Zararları

Hint kınası Akdeniz, Ortadoğu ve Güneydoğu Asya kültürlerinde geleneksel olarak dövme yapımında kullanılmaktadır. Hindistan’da düğün ve festivallerde kullanılmaktadır.

 

Hint kınası zararları nelerdir?

Hint kınası zararları nelerdir

Hint Kınası

  1. Alerjik reaksiyonlar: Hint kınası dövme yapımı için kullanılırken kalıcılığını arttırmak ve rengini ayarlamak amacı ile kimyasallarla karıştırıldığı için deri için zararlı olabilmektedir. Alerjilere neden olarak deride kabarmalar kızarıklıklar bazı kalıcı izlere neden olabilmektedir. Saç boyamada kullanıldığında ise saç derisine temas ettiği bölgelerde kaşıntı ve kızarıklıklara neden olabilir. Aşırı duyarlılık oluştuktan sonra saç boyalarına karşıda alerji olasılığı Hint kınası zararları arasındadır.
  2. Döküntü: Deride döküntülere neden olabilecek geçici reaksiyonlara da neden olan Hint kınası dikkatli kullanılmalı ve deride uzu süre bekletilmeden yıkanmalıdır. Uzun vadede aşırı duyarlı vücutlarda bölgesel yara izleri bırakabilmektedir.

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ