Zararları.org
Himalaya Tuzunun Zararları

Himalaya tuzunun zararları : Himalaya tuzu kullanımı sağlığınız için nasıl etkilere sahiptir biliyor musunuz? İşte himalaya tuzu ve sağlığınıza etkileri.

Himalaya Tuzunun Zararları

Himalaya tuzları pembe ve gri renklerde, sodyum içeriği bakımından zengin bir tür tuzdur. Sağlık yönleri olduğu bilinen himalaya tuzunun bazı yan etkileri ve zararları olabilir. Bunlardan birkaçını sizler için araştırdık.

 

Himalaya tuzunun zararları nelerdir?

himalaya tuzu zararları nelerdir

Himalaya Tuzu

  1. Sodyum içeriği: Himalaya kaya tuzu sodyum içeriği zengin olduğu için kan basıncı ve hipertansiyon üzerinde etkileri vardır. Sodyum vücudumuzda sıvı dengesini düzenlemekte etkilidir. Sodyumu fazla tüketmek vücutta fazla su tutulmasına neden olur. Vücutta sıvının tutulması bazı bireylerde kan basıncı seviyelerinde artışa neden olur. Bu durum hormonlarınızı etkileyebilir ve hastalıklara yakalanma riskinizi arttırır.
  2. Hipertansiyon etkileri: Hipertansiyonla alakalı bir dizi sorunlarla karşılaşmanız, himalaya tuzu zararları neticesinde meydana gelmektedir. Hipertansiyon sizde doku hasarlarına, baş ağrılarına, potansiyel kalp krizi veya felçlere neden olabilir. Böbrek, kalp ve kan damarlarının zarar görmesi de bu etkiler arasında yer almaktadır.

 

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ