Zararları.org
Hidrojen Peroksit Zararları

Hidrojen peroksit zararları : Hidrojen peroksit zararları nelerdir biliyor musunuz. Hidrojen peroksitin yanlış kullanımı ve sonuçları.

Hidrojen Peroksit Zararları

Hidrojen peroksit diş beyazlatmada saç rengi açmada ve enfeksiyonları önlemede kullanılmaktadır. Fakat yanlış kullanımı ciddi alerjik ve deriyi tahriş edici sonuçlara neden olabilir.

 

Hidrojen peroksit zararları nelerdir?

hidrojen peroksit zararları nelerdir

Hidrojen Peroksit

  1. Yaralar üzerinde tedavi: Hidrojen peroksit seyreltilmiş konsantrasyonlarda kullanıldığında yara üzerine uygulanarak anaerobik bakterilerin öldürülmesine neden olur ve yarayı dezenfekte eder. Fakat seyreltilmemiş hidrojen peroksit cildi ve yarayı tahriş ederek alerjik reaksiyonlara neden olur.
  2. Alerjik reaksiyonlar: Deride kabarcıklar, kızarıklık, döküntü ve tahriş gibi belirtiler hidrojen peroksit zararları arasındadır.
  3. Diş ve saçta kullanımı: Diş beyazlatmada ve saç rengi açmada kullanılan hidrojen peroksit, yanlış kullanımı sonucunda dişlerinize ağzınıza ve saçlarınıza ciddi zararlar verebilir.

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ