Zararları.org
Herbalife Zararları

Yapay Gıda olan herbalife iki kelimenin birleşmesi sonucunda oluşur ve bu kelimeler herbal ve life’dır. Herbal doğal alamına gelirken life ise yaşam anlamındadır bu ilacın Türkçe isminin doğal yaşam olduğunu öne sürmektedir. Bu maddeyi üreten firma doğal ve şifalı bitkilerden bu maddeleri ürettiklerini söylemektedir. Bu maddeyi kullanan kişilerin minimum miktarda kalori almaları hedeflenir ve sağlıklı, dengeli ve doğal olarak beslenmeleri önemlidir.

Herbelife nedir; Herbalife ürünlerini kişiler kilo kontrolünde kullanır bu maddeler formda kalmak içinde kullananlar bulunmaktadır fakat bu maddenin asıl amacı formu korumaktır. Herbalife almak isteyenler internet satışlarından ulaşabilirler. Herbalife içerisine kimyasal madde, efedrin ve hayvansal maddeler içeren gıdalar bulunmamaktadır. Herbalife yetkili kurumlar tarafından onaylıdır, bunu onaylayan kurum ise tarım ve köy işleri bakanlığıdır fakat sağlık bakanlığı bu ürünü onaylamamıştır ve bu durum kullanıcıları için iyi değildir. Herbelife nedir ile ilgili kısa bilgiler aktardık sırada herbalife detayları kaleme alacağız en son herbalife zararları ile yazıyı noktalayacağız.

Herbalife bir ilaç değildir bundan dolayı eczanelerde bu maddeye ulaşamazsınız. Bu ürünü kullananlar zayıflayamaz çünkü zayıflatıcı etkisi yoktur. Diyet yaparken bu ürünü kullanmanız sağlığınıza iyi gelmek yerine zarar verecektir. İlaç gibi bir etkisi olmadığı için rahatsızlıklara iyi gelmez yani kullanılmaması gerekmemektedir. Herbalifa kullanıcıların çoğu bu üründen şikayetçilerdir. Bunun nedeni ise herbalife zararları ve zayıflama ürünü sanılıp kullanılmasıdır.

Zararları

 • Bir çok yan etkisi bulunmaktadır bu zararlar uzmanlar tarafından tespit edilmiştir.
 • Ruh sağlığına etkisi büyüktür bununla birlikte beden sağlığını da olumsuz olarak etkiler.
 • Herbalife kullanıcılarının en büyük derdi mide rahatsızlığına yakalanmalarıdır. Bu mide rahatsızlığının yanında böbrek taşı oluşturur, ağız kuruluğu yapar, titreme ve kızarmalara sebebiyet verebilir. Bu madde ayrıca böbrek taşı oluşumunu da tetikleyici etkide bulunur. Yüksek tansiyonuna da neden olabilir.
 • Herbalife zararları sadece vücuda değil sinirsel ve ruhsal çöküntülere neden olarak da görülmektedir. Bu problemler her zaman uyku problemini beraberinde getirecektir bu da ileri ki safhada sıkıntılar doğurabilecek bir durumdur.
 • Bunu kullanan kişilerin ilk aşamada iştahlarının kesildiğini ve kilo vermelerine yardımcı olduğunu dile getirmişlerdir bu doğrudur fakat bunu ileri ki kullanımlarda iştahı daha çok açtığı ve verilen kiloların geri alındığını uzmanlar tespit etmişlerdir.
 • İçerisindeki maddeler tam olarak bilinmemektedir bundan dolayı alerjinizin olup olmadığını içmeden anlayamazsanız alerjiye karşı direnciniz düşük ise bu maddeyi kesinlikle kullanmayın.
 • Bu madde hamile kadınların kullanabileceği bir madde değildir ve emziren kişilerde bu maddeyi kullanmamasını uzmanlar tavsiye ediyorlar.

Bu makale ürünü kötüleme amaçlı yazılmamış olup, kullanıcıların şikayetleri ve kullanım sağlayanlar üzerinde ki işlemler baz alınarak yazılmıştır.

 

 

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Recep dedi ki:

  Bu yazdıklarınızdan sorumlusunuz ve gereği de yapılacaktır

 2. ozgur unlu dedi ki:

  kim o uzmanlar kaynak verimisin cunku uzmanlar diyosun gerisi yok bilelim gercek manada hangi uzaman zarali diyosa bilimsel bulgulari nelerse etrafimizda kullanalara izah edebilelim

 3. Kübra dedi ki:

  1 ay boyunca kaçamaksız söyledikleri gibi yapmama rağmen mide ağrısından uyuyamadım buna rağmen devam ettim. Zararını gördüm ve yararını görmedim satış yapan insanlar sürekli kullandığı halde bi hayli kilolu inanarak aldım verdiğim paraları haram ediyorum kimse bu yanlışa düşmesin sağlıklı yaşam için diyetisyene gidin ben sağlığı orada buldum Bunların hepsi para tuzağı aklı olan bu bataktan uzak dursun

 4. Recep dedi ki:

  Sizden rica bir herbalife beslenme kulübüne gidin ve orda insanları dinleyin..Bu yazılanlar için kendinizden utanacaksınızdır

 5. Kenan dedi ki:

  Şimdi zararlı mı değilmi madem zayıflanıyo herkes neden kullanmıyo elbet bir seyi vardır ben inanmıyorum patronum yılarca kullkandı faydasını görmedi

BİR YORUM YAZ