Zararları.org
Hepatit Zararları

Hepatit zararları : Hepatit A, Hepatit B ve Hepatit C nedir? Hepatit hastalıkları ve sağlığınıza zararları nelerdir biliyor musunuz?

Hepatit Zararları

Hepatit A Nedir?

hepatit ve zararları

Hepatitin Zararları

Hepatit A karaciğer hastalıkları ve karaciğer iltihabına sebep olan bir virüs çeşididir. Hepatit A cinsel ilişki, uyuşturucu ve bu virüsü taşıyan kişilerden bulaşabilmektedir.

 

Hepatit A zararları nelerdir?

  1. Yorgnluk ve iştahsızlık: Hepatit A virüsü taşıyan kişilerde yorgunluk, mide rahatsızlıkları, ateş, iştah azalması ve ishal gibi grip benzeri semptomlara rastlanabilmektedir.
  2. Sarılık: Açık renkli dışkı, koyu sarı idrar ve gözlerde deride sarılık gibi etkiler hepatit A zararları

 

Hepatit B Nedir ?

Hepatit B bir tür karaciğer enfeksiyonudur.

 

Hepatit B zararları nelerdir?

  1. Karaciğer kanseri nedeni: Hepatit B iç organlarda yaralanmalara neden olabilir. Karaciğer yetmezliği ve karaciğer kanseri hepatit B zararları arasındadır.
  2. Siroza neden olabilir: Tedavi edilmediği takdirde ölümcül sonuçlar doğurabilir. Hepatit B virüsü siroz veya karaciğer sertleşmesine yol açabilmektedir.
  3. İştah kaybı: Eklem ağrısı, ishal, mide bulantısı, iştah kaybı, karın ağrısı ve ateş hepatit B virüsünün vücutta meydana getirdiği belirtilerdir.

 

Hepatit C Nedir?

Hepatit C karaciğeri etkileyen viral bir enfeksiyon türüdür. Cinsellik ile ve kan teması ile bulaşmaktadır.

 

Hepatit C zararları nelerdir?

  1. Fiziksel zararları: Baş ağrısı, ateş, kas ağrıları, yorgunluk, mide bulantısı, kusma, ishal, ağız kuruluğu, ağız ülseri, iştahsızlık hepatit B zararlarının fiziksel olanlarıdır.
  2. Zihinsel zararları: Uykusuzluk hali, kaygı, asabiyet, depresyon gibi zihinsel zararları olabilmektedir.

 

 

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ