Zararları.org
Hemoglobin Yüksekliği Zararları

Kemik iliği hastalıkları, kalp hastalığı ve kalp yetmezliği, bazı akciğer hastalıkları, yüksek rakımlı yerlerde yaşamak, böbrek ve karaciğer kanserleri ve sigara kullanımı kandaki hemoglobinin artmasına sebep olabilmektedir. Hemoglobin Yüksekliği Zararları : Hemoglobin yüksekliği sağlığımız üzerinde ne gibi etkilere sahip biliyor musunuz? İşte sizler için derlediklerimiz.

Hemoglobin Yüksekliği Zararları

Hemoglobin kanda bulunan ve oksijeni hücrelere taşıyan kırmızı renkli kan hücreleridir. Kemik iliği hastalıkları, kalp hastalığı ve kalp yetmezliği, bazı akciğer hastalıkları, yüksek rakımlı yerlerde yaşamak, böbrek ve karaciğer kanserleri ve sigara kullanımı kandaki hemoglobinin artmasına sebep olabilmektedir.

 

Hemoglobin yüksekliğinin zararları nelerdir?

hemoglobin yüksekliği zararlımı

Hemoglobin

  1. Hafıza kaybı riski: Hemoglobin yüksekliği bir hastalığın işareti olabilir. Zihinsel karışıklık, baş dönmesi, hafıza kaybı gibi durumlar yüksek hemoglobin kaynaklı olabilmektedir.
  2. Görme kayıpları ve Ciltte renk değişikleri: Ciltte mavimsi renk değişiklikleri, dudakta veya parmaklarda morarma gibi etkiler gösterebilir. Kan dolaşımında bozukluğa ve ani pıhtılaşmalara neden olarak belli uzuvlarda ani uyuşma, şişme, geçici görme ya da işitme kayıplarına neden olabilmektedir. Hemoglobin yüksekliği kanda bulunan diğer hücrelerin gelişimini de etkileyebilmektedir.

 

 

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ