Zararları.org
Hemoglobin Yüksekliği Zararları
Sosyal Medyada Paylaş
20 Aralık 2015
zararlari

Hemoglobin Yüksekliği Zararları

Kemik iliği hastalıkları, kalp hastalığı ve kalp yetmezliği, bazı akciğer hastalıkları, yüksek rakımlı yerlerde yaşamak, böbrek ve karaciğer kanserleri ve sigara kullanımı kandaki hemoglobinin artmasına sebep olabilmektedir. Hemoglobin Yüksekliği Zararları : Hemoglobin yüksekliği sağlığımız üzerinde ne gibi etkilere sahip biliyor musunuz? İşte sizler için derlediklerimiz.

Hemoglobin Yüksekliği Zararları

Hemoglobin kanda bulunan ve oksijeni hücrelere taşıyan kırmızı renkli kan hücreleridir. Kemik iliği hastalıkları, kalp hastalığı ve kalp yetmezliği, bazı akciğer hastalıkları, yüksek rakımlı yerlerde yaşamak, böbrek ve karaciğer kanserleri ve sigara kullanımı kandaki hemoglobinin artmasına sebep olabilmektedir.

 

Hemoglobin yüksekliğinin zararları nelerdir?

hemoglobin yüksekliği zararlımı
Hemoglobin
  1. Hafıza kaybı riski: Hemoglobin yüksekliği bir hastalığın işareti olabilir. Zihinsel karışıklık, baş dönmesi, hafıza kaybı gibi durumlar yüksek hemoglobin kaynaklı olabilmektedir.
  2. Görme kayıpları ve Ciltte renk değişikleri: Ciltte mavimsi renk değişiklikleri, dudakta veya parmaklarda morarma gibi etkiler gösterebilir. Kan dolaşımında bozukluğa ve ani pıhtılaşmalara neden olarak belli uzuvlarda ani uyuşma, şişme, geçici görme ya da işitme kayıplarına neden olabilmektedir. Hemoglobin yüksekliği kanda bulunan diğer hücrelerin gelişimini de etkileyebilmektedir.

 

 

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Bir Yorum Bırak

Bu sitede bulunan tüm makaleler diyet, sağlık ve gıda uzmanlarının yanısıra birçok yerli ve yabancı kaynaklardan araştırma sonucu elde edilmiş olup, bilgilendirme amacıyla okuyucularla paylaşılmıştır. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakkı zararlari.org ailesinde saklıdır. İçerikler izinsiz olarak veya kaynak gösterilmeden farklı mecralarda kullanılamaz. İçerikler tıbbi tavsiye, teşhis ve tedavi değeri taşımamaktadır. İhtiyaç duymanız halinde en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz. Zararlari.org 2018