Zararları.org
Hayıt Otu Zararları

Hayıt Otu Zararları : Hayıt otu genellikle bayanların adet dönemlerinde kullandıkları bir bitkidir. Peki hayıt otunun zararları nelerdir?

Hayıt Otu Zararları

Hayıt otu bayanlarda adet döngüsünü düzenleyici ve meme ağrılarını dindirme amaçlı ağrı kesici olarak kullanılan bir ottur. Bu bitki vücuttaki dopamin seviyelerinde artışa neden olduğu için Parkinson ilacı kullanan hastalarda tüketmenin zararlı olduğu bilinmektedir.

 

Hayıt otu zararları nelerdir?

hayır otu hamilelikte zararlı mı

Hayıt Otu

  1. Gebelikte zararları: Hayıt otu östrojen ve progesteron hormonlarının seviyelerini etkilediği için hamile kadınlar için zararlıdır.
  2. Emziren Annelere zararları: İçeriğindeki bazı maddelerin süte geçme olasılığı olduğu için kullanılmaması gerekmektedir.
  3. Ağrılı durumlar: Vücutta akne oluşumu, baş dönmesi, yorgunluk, mide ve baş ağrıları da hayıt otu zararları içerisinde yer almaktadır.
  4. Alerjik reaksiyonları: Deride döküntü, kurdeşen, kaşıntı, nefes darlığı, göğüste sıkışıklık, ağız, yüz, dudaklar ya da dilin şişmesi gibi ciddi alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Uzmanlar bu tür durumlarda doktorunuza başvurmanızı önermektedirler.

 

Hayıt tohumu zararları nelerdir?

  1. Cinselliğe etkileri: Bayanlarda kullanımında cinsel arzuyu arttırır. Erkeklerde ise tam tersi bir etki yaratarak cinselliğe karşı soğukluk belirtileri ortaya çıkarır.
  2. İlaçlarla etkileşim: Düzenli olarak kullanılan ilaçlar ile tüketiminde etkileşime girerek iyileşme sürecinde zararlı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir.
  3. Vücutta uyuşma: Aşırı tüketilirse vücutta karıncalanmalara neden olmaktadır.

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ