Zararları.org
Elektronik Sigaranın Zararları

Elektronik sigaranın zararları: Tütün sigarada olduğu gibi elektronik sigara da sağlık için büyük bir tehlike oluşturuyor. Üstelik ülkeye yüksek miktarda kaçak e-sigara sokuluyor.

ELEKTRONİK SİGARANIN ZARARLARI

Elektronik sigara da tıpkı diğer sigaralar gibi sağlığa zararlıdır. Sadece biraz daha teknolojik bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Böylece tütünlü sigara da gelişen teknolojiden payına düşen kısmı almış oluyor.

Henüz Kimse Bilmiyor !

Elektronik sigara henüz bildiğimiz klasik sigara kadar büyük talep görmüyor. Milyarlarca dolarlık sigara endüstrisinde e-sigara kullanımı da hızla büyümeye devam ediyor. E-sigara kullanı14mı dünya genelinde büyük bir taleple karşılamış ve son iki yılda satışlarını iki katına çıkarmıştır.

Tüm e-sigaralar temelde aynı şekilde çalışır. E-sigarada batarya, ısıtma elementi ile birlikte içerisinde sıvıları, tatlandırıcıları, nikoni barındıran kartuş bulunmaktadır. Özellikler ve fiyatlar farklılık göstermektedir.  Bazıları kullanıldıktan sonra atılabilir, bazıları ise tekrar şarj edilebilir, kurtuşu değiştirilebilir özelliktedir.

Güvenilir mi ?

         Elektronik sigara da tıpkı klasik sigaralar gibi kalp krizine, kan pıhtılaşmasına neden olur. Nikotin bağımlılığı yine aynı şekilde devam eder. İçilmediğinde tekrar sinirli ve depresif hissedersiniz. Bilim adamları ise elektronik sigaranın klasik sigaradan ne derecede daha fazla tehlikeli olabileceği konusunda yorum yapamıyor. Fakat sonuçlarının kesinlikle daha iyi olmayacağı, sağlık için tehtid oluşturduğu konusunda aynı fikirdeler.

Sağlık Bakanlığı E-Sigarayı İnceledi

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun verdiği bilgiye göre, henüz Türkiye’de “elektronik Sigara”  ithalatını yapmaya yetkili bir firma bulunmuyor. Sağlık Bakanlığından yetki alınmadan, kaçak yollarla ülkeye sokulan e-sigaralar denetlenmiyor.

 Güncel

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ