Diş Tedavisinde Uygulanan Yöntemler

Diş tedavisinde, dişin sağlık durumuna ve hastanın genel durumuna göre uygulama yapılır. Dişin tamamen kaybedilmesi veya işlevini göremeyecek halde olması durumunda ise, bir an önce eksikliğin giderilmesi yararlı olur. Kurtarılabilecek dişlerde ise mutlaka hastanın kendi dilinin tamamı veya bir kısmının kurtarılması esas alınır. Tamamen kaybedilen veya daha önce eksilmiş dişlerin tamamlanmasında ise robotik implant uygulamalarıyla en başarılı sonuçlar elde edilebilir. Bu uygulama implant diş tedavisinde tercih edilen en başarılı ve sağlıklı metot olarak biliniyor.

izmir implant hastanesi

İmplant Tedavisinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

İmplant diş tedavisinde de diğer sağlık alanlarında olduğu gibi zaman içerisinde değişen yöntemler kullanılabiliyor. All of four yöntemi, klasik implant veya robotik implant uygulamaları gibi metotlar uzun bir zamandır kullanılıyor. Hangi yöntemin uygulanacağı konusunda ise gerekli inceleme ge görüş alış verişi yapıldıktan sonra diş hekimi tarafından karar alınıyor. Bu karar hastaya da bildirilerek sebep be sonuçları hakkında görüşme yapılması gerekiyor. Bundan sonra belirlenen en uygun yöntem üzerinden diş implant tedavisi işlemine geçiliyor.

İmplant Tedavisinde Robotik Uygulamalar

Robotik teknolojilerin sağlık alanında kullanılmaya başlanmasının tarihi oldukça eskiye dayanıyor. Diş tedavisinde de bu uygulama sıklıkla uygulanan yöntemlerden biri. Robotik implant uygulamasıyla daha başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Bunun yanında, hem işlem çok daha kısa sürelerde tamamlanıyor hem de tedavi esnasında hata yapma riski ortadan kaldırılıyor. Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan diş implant yöntemi olan robotik uygulama, birçok diş sağlığı merkezi tarafından uygulanıyor. Bu nedenle güvenilir ve deneyimli hekimlerin ve sağlık merkezlerinin tercih edilmesi gerekiyor.

Robotik İmplant Başarı Oranı

Bu diş implant tedavi yönteminin birçok avantajının olduğu rahatça söylenebilir. Bunlar arasında, istenilen sonuca çok daha yüksek başarı oranıyla ulaşmak ilk sırada bulunuyor. Robotik implant uygulamasında hastanın tedavi ve iyileşme süreleri de oldukça kısa sürüyor. Bunun yanında, hastanın daha sağlıklı ve sağlam kalıcı dişlere kavuşması sağlanıyor. Diş implant tedavisinde kullanılan en yaygın yöntemin robotik implant uygulaması olduğu söylenebilir. Bu nedenle fiyatlarda da ciddi oranda rekabetten kaynaklı düşmeler görülebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı