Diş İmplantı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş implant Türkiye noktasında merak edilmekte olan evrelerden birisi ise; bu tedavi işlemlerinin nasıl yapıldığıdır. İmplant tedavisi yapılacağı evrede ilk olarak kişinin diş filmi çekilir ve diş filminin duruma göre tedavinin yapılıp yapılmayacağına karar verilmektedir. Sonrasında ise kişinin tedavisi için hafif bir sedasyon uygulaması yapılır ve çene kemikleriyle beraber kalan dişlerinin de ölçüsü alınmaktadır. Alınan ölçüyle beraber dental implantların nasıl yapılacağına karar verilmektedir. Vidalar takıldıktan sonra ise bir süre beklendikten sonra protez başlıklar takılmaktadır. Bu iki durumda da kişiye geçici olan köprüler yerleştirilir. Alt çeneye yapılan implant işlemleri sırasında 3 ay beklenir. Üst çeneye yapılan işlemlerde ise 6 ay kadar beklenilmektedir.

Diş İmplantı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş implant Türkiye yapıldığı sırada gerek tek dişe yapılsın gerekse çoklu dişlere yapılsın tedavisinin tamamlandığı dişler bireylerin fiziksel olarak kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayacağı gibi aynı zamanda estetik görünüm bakımından da kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olur. http://implantdisturkiye.com/ olarak sizlere gerek tekli implantlarınızda gerekse çoklu implant işlemlerinizde en iyi şekilde destek veriyoruz. Dişlerinizin bu süreç içerisinde tam olması sizlere yeme ve içme noktasında kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Dişleriniz tam olduğu için istediğiniz her şeyi yiyebilir ve sindirim işlemlerinizi sağlıklı şekilde yerine getirebilme imkanına sahip olursunuz.

İmplant İçin Diş Kemik Yapısı

İmplant yaptırılacağı sırada diş kemik yapısı ciddi bir önem arz etmektedir. Diş implant Türkiye sırasında alınan röntgen ve ölçülerle beraber dişlerinizin implant için uygun olup olmadığına bakılmaktadır. İmplant yapılacağı sırada herhangi bir üst yaş limiti bulunmuyor. Fakat kişinin diş kemik yapısının iyi olmasına dikkat edilir. 70’li yaşlarda ve üzerinde olan kişilerde tedavinin uygulanması sırasında cerrahi riskler bulunduğu için bu işlemlere dikkat edilmektedir. Yalnız implant uygulamasının yapılması sırasında kemik gelişimini tamamlamamış olan çok genç hastalarda bu yöntemin denenmediğini söyleyebiliriz. Bu yüzden implant işlemleri yapılırken kemik yapısıyla kişinin kemik gelişiminin ne düzeyde olduğuna özellikle dikkat edilmektedir. İmplant tedavisi bu şekilde yerine getirilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı