Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Günlük hayatımızda yaptığımız birçok hatalı şey dişlerimizin rengi üzerinde olumsuz etkiler bırakır. Özellikle sigara kullanımı sonucunda dişlerde önemli oranda bir sararma meydana getirir. Bunun yanında, çay ve kahve gibi içecekler de dişlerin rengine olumsuz yönde etki eder. Bunların hiçbiri yapılmamasına rağmen, doğru ve düzenli diş fırçalama alışkanlığının olmaması da bu tür olumsuz durumları ortaya çıkarabilir. Bu gibi durumların ortadan en kısa sürede kaldırılmasında uygulanan en etkili yöntem ise, diş beyazlatma uygulaması oluyor. Bu uygulama en sağlıklı ve hızlı şekilde uzman diş hekimi ve diş sağlık merkezleri tarafından yapılıyor.

diş beyazlatma

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş sağlığı hem estetik hem de psikolojik açıdan dikkat edilmesi gereken temel sağlık konularından biridir. Sararmış veya lekeli dişlerin insanların psikolojisi üzerinde ciddi olumsuz etkisi olabilir. Bu nedenle en etkili yöntemlerle bir an önce dişlerin doğal rengine kavuşması sağlanmalıdır. Bu işlemde kullanılacak yöntem, rengi açılacak diş sayısı gibi faktörler fiyatın belirlenmesinde etki sahibi olurlar. Aynı şekilde, işlemi uygulayan kurumun fiyat politikası da konu hakkında belirleyici olur.

Diş Beyazlatma İşlemi Sağlıklı mı?

Dişin beyazlatılmasında kullanılacak yöntem, dişlere zarar vermeyecek yapıda olmalıdır. Diş beyazlatma işlemlerinde zarar vermeyecek maddeler ve yöntemler kullanılması durumunda, bu işlemin sağlığa her hangi bir zararı olmaz. Dolayısıyla sararmış dişlerle yaşamak yerine, doğru ve etkili bir beyazlatma yöntemi üzerinden bu işlemin bir an önce gerçekleştirilmesi yararlı olacaktır. Bu işlemde kullanılan kimyasal maddelerin ve ilaçların sağlığa he hangi bir olumsuz etkisinin olmadığını söylememiz gerekir.

Diş Beyazlatmada Kullanılan Yöntemler

Sararmış, kahverengi veya siyahlaşmış dişlerin bir an önce doğal renk tonuna kavuşturulması oldukça önemlidir. Bu nedenle diş beyazlatma işleminin uzman diş hekimleri tarafından yapılması yararlı olur. Piyasada satılan çeşitli diş macunları bu işlemi gerçekleştirdiğini vaat etse de, bu yolla hem daha uzun sürelerde beyazlama gerçekleşir hem de belli orandan sonra renklerde her hangi bir değişiklik olmaz. Bu sebeple en kısa sürede en etkili diş beyazlatma işlemi için uzman bir kliniğe başvurulması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı