Zararları.org
Cımbızın Zararları
Sosyal Medyada Paylaş
14 Kasım 2015
zararlari

Cımbızın Zararları

Cımbızın Zararları: Güzel ve bakımlı bir cilt için kullanılan cımbızların sağlığa bazı zararları olabilir. Erkekler de dahil olmak üzere  kadınların vücudunda istenmeyen birçok tüy bulunur. Bu tüyler için günümüz teknolojisinde ise hala kesin bir çözüm bulunamamıştır. Zira bazen her gün bazen haftada bir  olmak üzere vücudumuzda bulunan tüyleri almamız gerekmektedir.

Cımbızın Zararları

Erkekler de dahil olmak üzere  kadınların vücudunda istenmeyen birçok tüy bulunur. Bu tüyler için günümüz teknolojisinde ise hala kesin bir çözüm bulunamamıştır. Zira bazen her gün bazen haftada bir  olmak üzere vücudumuzda bulunan tüyleri almamız gerekmektedir. Bu kadar uğraşın hepsi daha güzel bir görünüme sahip olmak içindir.

 

Cımbızın Zararları Nelerdir?

  • Acı ve Kızarıklık: Cımbız kullanırken karşılan en büyük sorunlardan biri acı çekmektir. Kılları tek tek almaya çalışmak çoğu zaman acı verici olabilir. Özellikle kaşlarınızdaki istenmeyen kılları alıyorsanız gözünüze yakın olan yerlerdeki derileriniz daha hassas olduğu için daha çok acı çekebilirsiniz.
  • Daha Gür Kıllar: İstenmeyen tüylerin başında gelen bıyık oldukça rahatsız edici bir görüntü yaratabilir. Ancak cımbızla bıyık almanın zararları bu görüntüden daha kötü bir durum meydana getirebilir. Zira cımbızla alınan kıllar azalmaz ve bir dahaki sefere çok daha gür çıkabilir. Cımbızla kıl almanın zararları arasında en kötü olanı hiç şüphesiz ki daha gür kıllardır.
  • Zaman Kaybı: Geniş alanlarda cımbız kullanmak hiç de pratik bir yöntem değildir. Aşırı zaman kaybına neden olur.

Epilasyon yöntemi çok tercih edilen bir yöntem olsa da günümüzde hala küçük tüyleri almak için cımbız kullanırız. Özellikle yüzümüzdeki istenmeyen tüylerin en iyi çözümü cımbızlardır. Cımbızların kullanımı oldukça kolaydır ve etkili bir sonuç ortaya çıkarırlar. Ayrıca cımbızı aldıktan sonra ödemeniz gereken hiçbir masrafınız kalmaz. Bu nedenle cımbız hala kadınlar tarafından oldukça yaygın olarak tercih edilen bir yöntemdir. Ancak cımbız da doğru kullanılmadığı zamanlarda da bazı zararları ortaya çıkabilir. İstenmedik durumların önüne geçebilmek için cımbızın zararları iyi bilinmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Aksi takdirde istenmeyen tüylerinizden kurtulmaya çalışırken daha çok problemle karşıya karşıya da kalabilirsiniz.

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Bir Yorum Bırak

Bu sitede bulunan tüm makaleler diyet, sağlık ve gıda uzmanlarının yanısıra birçok yerli ve yabancı kaynaklardan araştırma sonucu elde edilmiş olup, bilgilendirme amacıyla okuyucularla paylaşılmıştır. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakkı zararlari.org ailesinde saklıdır. İçerikler izinsiz olarak veya kaynak gösterilmeden farklı mecralarda kullanılamaz. İçerikler tıbbi tavsiye, teşhis ve tedavi değeri taşımamaktadır. İhtiyaç duymanız halinde en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz. Zararlari.org 2018