Zararları.org
Çatıdaki Baz İstasyonlarının Zararları
Sosyal Medyada Paylaş
13 Kasım 2015
zararlari

Çatıdaki Baz İstasyonlarının Zararları

Baz İstasyonlarının Zararları: Çevremizde ve özellikle çatılarda bulunan baz istasyonlarının yaydığı elektromanyetik dalgalar sağlığı olumsuz etkileyebliyor.

Çatıdaki Baz İstasyonlarının Zararları

Baz istasyonları iletişim kurmamız için gerekli olan yapılardır. Medyada hemen hemen her gün çıkan çatılara veya yaşanılan ortamlara çok yakın bir şekilde kurulan baz istasyonları büyük tepki toplamaktadır. Sağlık adına çok zararlı diye tabir edilen bu baz istasyonlarının insanlara yakın olması sağlık ve çevre açısından bazı riskleri beraberinde getirebilir. Öncelikle baz istasyonunun gereksiniminin önemine ve çalışma koşullarına bakmak gereklidir. Baz istasyonları elektromanyetik sinyalleri olan anten veya radyo vericileridir. Telefonların iletişim halinde olabilmesi için bu baz istasyonlarının gereksinimi oldukça önemlidir. Hatta çok hızlı ve kusursuz bir arama işlemi yapabilmek için bu baz istasyonlarından en fazla frekansı alabilmek gereklidir. Doğal olarak bu da baz istasyonlarının yaşam alanlarına çok yakın olmasını gerektirmektedir. Baz istasyonları kurulurken şu anki çalışma ortamları çok dikkatli şekilde kontrol edilmektedir. Tüm firmalar insan sağlığını göz önünde bulundurarak en az miktarda etkilenmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Bu sebeple baz istasyonu kurulmadan önce birçok hesaplama yapılmakta ve insanların 1. derece etki alanı dışında kalmaları sağlanmaktadır. Kontrollü alanlar çizilerek yerleştirilen baz istasyonları insanlara zarar vermemektedir. Bunlara rağmen elbette çatıdaki baz istasyolarının zararları vardır.

Çatıdaki baz istasyolarının zararları nelerdir?

  1. Radyasyon yaymaktadırlar: Çatıya kurulan baz istasyonları birçok elektronik alet gibi elbette radyasyon yaymaktadırlar. Fakat bu radyasyon değerleri hesaplanarak insanların en az miktarda etkilenecekleri şekilde baz istasyonlarının kurulmasını sağlamaktadır. Her gün kullandığımız elektronik aletlerin radyasyon yaydıkları bir gerçektir. Evlerde kullandığımız modemler ve cep telefonları yüksek miktarda radyasyon yaymaktadır. Özellikle cep telefonlarının sürekli yakınımızda bulunması radyasyondan en üst düzeyde etkilenmeyi sağlamaktadır. Böyle bir durum göz önüne alındığında cep telefonlarının çatılarda olan baz istasyonlarına göre çevreye yaydıkları radyasyonlar kat ve kat fazladır.
Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Bir Yorum Bırak

Bu sitede bulunan tüm makaleler diyet, sağlık ve gıda uzmanlarının yanısıra birçok yerli ve yabancı kaynaklardan araştırma sonucu elde edilmiş olup, bilgilendirme amacıyla okuyucularla paylaşılmıştır. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakkı zararlari.org ailesinde saklıdır. İçerikler izinsiz olarak veya kaynak gösterilmeden farklı mecralarda kullanılamaz. İçerikler tıbbi tavsiye, teşhis ve tedavi değeri taşımamaktadır. İhtiyaç duymanız halinde en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz. Zararlari.org 2018