Zararları.org

Carnitine Zararları

Carnitine Zararları: Yanlış bir program dahilinde kullanıldığında sağlık için ciddi problemlere neden olabilir.

Carnitine Zararları

Günümüzde kilo vermek ve formda kalmak için kullanılan birçok farklı ürün bulunuyor. Carnitine’de bu ürünlerden bir tanesidir. Doktor tavsiyesi ile doğru bir şekilde kullanıldığı zaman Carnitine’nin yararını çok net bir şekilde görebiliyorsunuz. Ancak uygun olmayan kullanımlarda üstelik kendinizce belirlediğiniz bir program dâhilinde kullanıyorsanız sağlık açısından problemler yaşamanız büyük bir olasılık olacaktır.

 

Carnitine Zararları Nelerdir?

  1. Vücutta kokuya yol açar. Carnitine 3.000 mg’dan fazla kullanıldığı zaman vücutta istenmeyen kokulara yol açmaktadır. Bu koku hem sizi hem de çevrenizde bulunan insanları rahatsız edecektir. Bu nedenle fazla dozda kullanımlardan kesinlikle kaçınmalısınız.
  2. İshale sebep olur. Carnitine normal bir şekilde kullanıldığı zaman herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Ancak kullanımı abartır ve günlük 5.000 mg’dan fazla kullanacak olursanız o zaman ishal olma ihtimali ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğer bu durumu düzeltmektense aynı kullanıma sürekli olarak devam ederseniz bu durum ölümünüze dahi neden olabilir.
  3. Tiroid seviyeniz düşükse sizin için zararlı olabilir. Tiroid seviyesi az olan için kişilerin Carnitine almaları önerilmez. Bunun nedeni ise tiroid seviyesini daha da düşürmesi ve ciddi sağlık sorunlarını ortaya çıkartmasıdır.
  4. Çeşitli ilaçlar ile yan etki yapar. Carnitine kullanmayı düşünüyorsanız HIV ilaçları, sisplatin, sintrom, stavudin, coumadin ve didanozin gibi ilaçları kullanmıyor olmanız gerekli. Çünkü Carnitine bu gibi ilaçlar ile kullanıldığında yan etkiler ortaya çıkartmaktadır. Bu da sağlığınızı bozabiliyor.

Carnitine zararları arasında bunları göstermek mümkün. Ayrıca kullanmış olduğunuz Carnitine’nin kalitesi de yine bu yan etkilerin ve zararların sayısını artırabilir ya da azaltabilir. Bu nedenle Carnitine kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda olacaktır.

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ