Zararları.org
Buğday Şırasının Zararları

Buğday şırası kansere kadar bir çok hastalığa faydalı gelmektedir. Fakat alerjik durumu olanların bu ürünü kullanmaması gerekir. Buğday şırası son zamanlarda kansere deva olmak iddaasıyla ortaya çıkmış bir içecektir. Buğdaydan elde edilen bu içecek tüm gazetelerde kansere çare olarak gösterilmektedir.

Buğday Şırasının Zararları

Buğday şırası son zamanlarda kansere deva olmak iddaasıyla ortaya çıkmış bir içecektir. Buğdaydan elde edilen bu içecek tüm gazetelerde kansere çare olarak gösterilmektedir. Sadece kanserle kalmayıp daha birçok faydasının olduğu belirtilmektdir. Bunlardan bazıları; gençlik iksiri oluşu, detoks özellik göstermesi, kanı temizlemesi olarak gösterilebilir. Ayrıca buğdayın birçok vitamin ve mineral deposu olduğu bilinmektedir. Genel olarak evlerde aşureye ve çorbaya katılmak için kullanılmaktadır. Bir de her evde bulunan ekmeklerin malzemesidir. Fakat buğdayı farklı şekillerde değerlendiren uzmanlar buğdayın özü olarak sayılabilecek buğday şırasını ortaya çıkarmışlardır. Birçok hasta kullanıcının iyileşme süreçlerinide buğday şırası içtiklerini söylenmesi birçok insanı bu meşrubatı denemeye itmiştir. Yapımının biraz zahmetlidir fakat elde edilecek ürün hijyenik ve taze olarak kullanılmalıdır. Buğdayların önce iyice yıkanıp 24 saat klorsuz suda bekletilmesi gerekmektedir. Suyunun arada değiştirilip filizlenene kadar bekletmek önemlidir daha sonrasında oluşan çimleri kesip su içerisinde 2 gün bekletilmesi ile elde edilmektedir. Yapılan şıranın taze içilmesi önemli, zaten filizlenen buğdaylardan sürekli taze şıra üretilebilme imkanı vardır. Birçok araştırma buğday şırasının insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisini bulamamıştır. Sadece bazı özel durumlu kişilerin bu içeceği kullanmaması gerekmektedir. Bu sebeple buğday şırasının zararları eldeki veriler üzerine yoktur diyebilmek mümkün.

 

Buğday şırasının zararları nelerdir?

  1. Gluten alerjisi olanlar için hayati tehlike oluşturmaktadır. Maalesef buğday şırasının zararları bir tek gluten alerjisi olan kişiler üzerinde etkilidir. Glutensiz ürünler yemek zorunda olan bu kişilerin buğday içeriğinden yapılmış bu şırayı kullanmaları mümkün değildir. Gluten alerjisi oldukça hassas ve dikkat edilmesi gereken bir alerji türüdür. Alerjinin yaratabileceği olumsuz sonuçlar kişileri komaya sokabilmekte hatta ölüme kadar götürebilmektedir. Bu sebeple yenilen ve içilen içecekler özenle seçilmektedir.
Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ