Zararları.org
Blue Tooth Kulaklığın Zararları

Birçok kullanıcının ortak kanaati blue tooth kulaklıklarının çok şiddetli baş ağrılarına sebep olmasıdır.

BLUE TOOTH KULAKLIK ZARARLARI

Telefonların hayatımıza girmesi ile beraber, telefonlarda kullanılan aksesuarlarda çeşitlenmiş ve gelişmiştir. Bunlardan biri olan blue tooth kulaklıklar kullanım pratikliği ve portatif oluşu ile herkesin vazgeçilmez aksesuarı olmuştur. Blue tooth kulaklıkların avantajları herkes için farklı farklı ve oldukça fazladır. Fakat birçok insan blue tooth kulaklık zararları denilince fazla söyleyecek bir şey bulamaz. Aslında detaylı inceleme ile rahatlıkla öğrenilebilecek birçok zararlı yönünün olduğu da bir gerçektir. Elbette her teknolojik aletin yararlarına dikkat edildiği kadar zararlarını da özenle inceleyip alımında kararlar verilmelidir.

 

Blue tooth kulaklık zararları nelerdir?

  1. Cep telefonu ile hemen hemen eşdeğer radyasyon yayar. Telefonların yaydıkları radyasyon miktarının insan sağlığını son derece olumsuz etkileyebilecek düzeyde olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Blue tooth kulaklıklar her ne kadar piyasaya düşük radyasyon yayma sloganı ile çıksada yapılan birçok araştırma telefonlar ile blue tooth kulaklıkların hemen hemen aynı radyasyon miktarını yaymakta olduğunu doğrulamaktadır. Blue tooth kulaklık zararları denildiğinde en tehlikeli madde yayılan radyasyonun eşdeğer olmasıdır.
  2. Şiddetli baş ağrılarına sebep olmaktadır. Birçok kullanıcının ortak kanaati blue tooth kulaklıklarının çok şiddetli baş ağrılarına sebep olmasıdır. Her ne kadar bazı cep telefonu kullanıcılarında da aynı sorun yaşansa da oranlama yapıldığında blue tooth kulaklıkların baş ağrısına daha fazla sebep olduğu görülmüştür.
  3. Isınan blue tooth kulaklıkları beyne çok zarar vermektedir. Blue tooth kulaklık zararlarından biri de elektromanyetik dalga yayması sonucu çok fazla ısınmasıdır. Cep telefonlarının ısınmasına göre çok daha yoğun ve fazladır. Bu, kulakla direk temas eden blue tooth kulaklıkların beyin hücrelerini öldürdüğü görülmüştür. Pratik oluşundan kaynaklı sürekli kulakta takılı olması bu ısınmasının zaman içinde daha şiddetlenip hasarlara yol açabilmektedir.
Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yunusenis dedi ki:

    Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

BİR YORUM YAZ