Bir Diş İmplantının Potansiyel Riskleri, Komplikasyonları ve Sorunları Nelerdir?

 

  • Herhangi bir ameliyatta diş implantının başarısı için her zaman bazı riskler ve potansiyel komplikasyonlar vardır. Bir hastanın ağız cerrahisine girebilecek ve iyileşebilecek kadar sağlıklı olmasını sağlamak için dikkatli planlama önemlidir. Bu planlama desteği İzmi İmplant hastalarına her zaman titizlikle verilmektedir.
  • Herhangi bir ağız cerrahisi prosedürü gibi, kanama bozuklukları, enfeksiyonlar, alerjiler, mevcut tıbbi durumlar ve ilaçlar da tedaviye devam etmeden önce dikkatli bir şekilde gözden geçirilmelidir.
  • Neyse ki, başarı oranı oldukça yükse ktir ve başarısızlıklar genellikle beklenmedik enfeksiyon durumunda, diş implantının kırılması, diş implantına aşırı yüklenilmesi, çevreye zarar verilmesi (sinirler, kan damarları, dişler), dişin kötü konumlandırılması, zayıf kemik miktarı veya kalitesi gibi etkenlerden kaynaklanır.
  • Yine, nitelikli bir İzmir İmplant Polikliniğindeki nitelikli cerrahlar ile dikkatli planlama bu sorunların önlenmesine yardımcı olabilir. Birçok durumda, iyileşme için gerekli süre geçtikten sonra başarısız bir diş implantın değiştirilmesi için başka bir girişim yapılabilir.

Diş İmplantı Cerrahisi Ağrılı Mıdır?

  • İmplant ameliyatı öncesi bölge, lokal anestezi ile uyuşturulur. Dolayısıyla hasta hiçbir şey hissetmez.
  • Lokal anestezinin etkisi geçtikten sonra, ameliyat sonrası rahatsızlık her vakaya göre değişecektir.
  • Bununla birlikte, genel olarak, çoğu insan daha sonra diş çekimi gibi bir rahatsızlık hisseder.
  • Cildin üzerine, ameliyattan hemen sonra şişmeyi azaltmak için ameliyat bölgesine soğuk bir buz paketi yerleştirilir.
  • Bu ağrı tipik olarak ibuprofen (Advil) veya asetaminofen (Tylenol) gibi reçetesiz satılan ağrı kesicilerle yatıştırılabilir.
  • Ağrı kesici ilaçların yanı sıra, önünüzdeki birkaç hafta boyunca bölgenin iyileşmesini desteklemek için antibiyotikler gerekebilir. Bu süreçte İzmir İmplant’tan randevunuzu alarak doktorunuzla iletişim halinde olmalısınız.

 

Diş İmplantlarında Hangi Doktorlar Uzmanlaşmıştır?

İmplant ameliyatı, tedavinin standart bakımı izlemesi ve hastanın yararına olması koşuluyla, lisanslı herhangi bir diş hekimi tarafından yapılabilir. Bununla birlikte, implantlar cerrahi olarak çene kemiğine yerleştirildiğinden, çene kemiği içinde rutin olarak ameliyat yapan diş uzmanları, implant cerrahisi için mantıklı bir seçimdir.

Oral maksillofasiyal cerrahlar (oral cerrahlar) diş ve çene ameliyatlarını içeren tüm sert ve yumuşak doku hastalıklarını veya kusurlarını tedavi eder. Periodontistler diş eti ve çene kemiği gibi dişlerin çevresindeki yapıların hastalığını tedavi eder. Hem oral cerrahlar hem de periodontistler sıklıkla diş implantı yerleştirme konusunda tedavi uygulayabilirler.

Bu süreçten sonra ise implant çene kemiğine tamamen entegre olduğunda, bir sonraki aşama implant tarafından desteklenecek implant kuronunun yerleştirilmesini içerir. Bu genellikle genel diş hekimi veya bir protez uzmanı tarafından gerçekleştirilir. İzmir İmplant Poliklinik’i bu konuda alanında uzman doktorlarla çalışarak hastalarına yüksek orandan başarılı implant uygulamaları sağlamaktadır. İmplant İzmir doktorları ve uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz  www.izmir-implant.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Her zaman anlayışlı ve güler yüzlü çalışanlar sizi ulaştığınız halde bilgilendireceklerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı