Zararları.org
Bademciğin Alınmasının Zararları

Bademcikler vücut için faydalı olsa da alınmaları durumunda da ciddi problemler ortaya çıkmayacaktır.

Bademciklerin Alınmasının Zararları

Bademcikler vücudun savunmasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Birçok kişi bademciklerinin olması gerektiğinden fazla büyük olması nedeni ile ameliyata ihtiyaç duymaktadır. Bu ameliyatta bademcikler tamamen alınmaktadır. Ancak zorunlu kalınmadıkça bademciklerin alınmaması gerekmektedir. Özellikle çocukluk dönemlerinde gerçekleşen bademcik ameliyatı üst üste birçok kez bademcik iltihabının oluşması ile gerekli hale gelmektedir. Öncelikle bademciklerin ne işe yaradığından bahsedelim. Bademcikler özellikle üst solunum yollarından giren mikroplara karşı vücudu savunmaktadır. Boğazda yerleşmiş olan bademcikler bağışıklık sistemi için büyük bir rol oynamaktadır. Bu durumda bademciklerin zorunlu kalınmadığı takdirde alınması birçok soruna yol açabilir. İşte bademcik alınmasının zararları!

 

Bademcik Alınmasının Zararları Nelerdir?

  1. Vücut mikroplara karşı savunmasız hale gelir. Vücudu hastalıklara karşı savunan bademcikler alındığı takdirde kişilerin daha çabuk hasta olması mümkün olabilir. Bu durumda oldukça ciddi durumların dışında bademcik ameliyatına başvurulmamalıdır.
  2. Kanama riski. Ailelerin bademcik ameliyatı hususunda en çok korktuğu durum ameliyat sırasında kanama oluşmasıdır. Bu kanama ciddi felaketlere yol açabileceği için kişiler bu hususta korkmakta oldukça haklıdır. Ancak günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile ameliyat sırasında yaşanabilecek kanamaların önüne geçmek için birçok önlem alınmaktadır.

Bademcikler vücut için faydalı olsa da alınmaları durumunda da ciddi problemler ortaya çıkmayacaktır. Özellikle sık sık hasta olan kişilerin bademciklerini aldırarak rahatlaması ve hastalıklara daha nadir yakalanması söz konusudur. Bademcik ameliyatından korkan kişiler için de bu ameliyatın çoğunlukla başarılı olduğunu söylemek mümkündür. Bademcik alınmasının zararları oldukça az olduğu için de kişiler bu ameliyattan kesinlikle kaçamamalıdır. Bu ameliyatın özellikle çocukluk dönemlerinde gerçekleşmesi daha rahat bir iyileşme süreci sağlayacaktır ancak çocukların mutlaka ameliyat öncesinde rahatlatılması ve bir sorun olmayacağının anlatılması gerekmektedir.

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ