Zararları.org
Astral Seyahat Ne Anlama Gelir?

Fiziksel nesnelerin ve mesafelerin önemsiz olduğu, psikolojik bir durum olan astral seyahatin zararları vardır.

Astral Seyahat Ne Anlama Gelir?

 

Öncelikli olarak belirtilmesi gerekir ki insan, ruh, fiziksel beden ve astral bedenden oluşan bir yapı olarak tanımlanmaktadır. Bazı durumlarda gerekli eğitim ve telkinler sonucu yoğun bir trans haline geçilerek fiziksel bedendeki bilinç astral bedene aktarılabilmektedir. Bilinç aktarıldığı andan itibaren iki beden arasında oldukça esnek bir gümüş bağ görünür hale gelir ve tam bilince sahip olan astral beden istediği her yere seyahat edebilmeye başlar. Zamanın, mekanın, koşulların ve kıtaların bir önemi kalmayarak astral beden istediği gibi rahat davranarak çok uzun mesafeleri bile göz açıp kapayıncaya kadar kat edebilir. Bu durum genel olarak BDD yani beden dışı deneyim olarak adlandırılmaktadır. Her ne kadar eğlenceli ve farklı bir deneyim gibi görünse de astral seyahat zararları da bulunmaktadır ve eğer hassas davranılmazsa ölümcül sonuçlara yol açabilir. Bu sebep ile astral yolculuğu deneyimlemek isteyenlerin uzman yardımı almaları ve verilen direktiflere harfiyen uymaları gerekmektedir.

 

Astral Seyahat Zararları Nelerdir?

  • Seyahat sırasında bilinç açık fakat sadece astral bedende olduğundan insanlar fiziksel bedenlerini ve aralarında kurulmuş olan gümüş bağı görebilirler. Bu aşamada oluşabilecek bir tedirginlik ya da şüphe, kişinin arada kalmasına sebep olabilmekte ve bilincin yeri sabit kalarak fiziksel beden ile iletişim kesilebilmektedir.
  • Astral seyahat zararları arasında önemli olanlardan bir tanesi de bedenin kalp krizi geçirerek seyahatin sonlanmaması durumudur. Bu durumu tetikleyen şey ise, trans esnasında fiziksel bedenin herhangi bir şekilde rahatsız edilmesidir. Duyulan aşırı gürültü, sarsıntı ve başka bir kişi tarafından uyandırılmaya çalışılması seyahat durumunda olan kişinin fiziksel bedenine zarar vererek kalp krizi geçirmesine yol açmaktadır.
  • Bu seyahatler ilk birkaç seferden sonra alışkanlık ve hatta takıntı haline gelebilmektedir. Bu durumda olan insanların uyku bozuklukları yaşadıkları, ya sürekli uyuma isteğinde oldukları ya da uyumayı hiç istemedikleri gözlemlenmiştir.
  • Ayrıca astral seyahat zararları arasında depresyon ve psikolojik hastalıklar da yer almaktadır. Astral bedenleri ile gezdikleri yerlerin ve orada geçirilen sorunsuz zamanın tadını almış olan insanlara yaşadığımız dünya çağdışı ve eski görünmekle birlikte seyahat esnasında uçabilmek, duvarlardan geçebilmek daha cazip geldiğinden bu dünyada yaşamak ya da çalışmak istenmeyerek diğer taraf arzulanarak ikilemler doğmakta ve buna bağlı olarak da psikotik sorunlar meydana gelerek hayatı olduğundan daha zor bir hale getirmektedir. Bu konuda özellikle hassas davranılmalıdır.
Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ