Ankara İmplant

Ankara İmplant

Gelişen teknoloji sonucunda ağız sağlığınız için oldukça gerekli olan implant tedavisi sayesinde hem ağız sağlığınız hem de estetik görünüşünüz açısından önemli bir sorundan kurtulabilirsiniz. Kullandığımız son teknoloji ürünü diş hekimliği ürünleri sayesinde bölgede Ankara implant olarak öne çıkan firmamız, geleneksel olarak kullanılan köprü ve proteze alternatif olarak implant tedavisi uygulamaktadır. Bu sayede eksik dişlerinizin tedavisi için hızlı ve diğer tedavi yöntemlerine göre daha az sancı duyarak ağız sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Nedir?

 

İmplant tedavisi eksik dişler için yapılan ve çene kemiği içerisine yerleştirilen, titanyumdan yapılmış vidalar ile yapılan tedaviye verilen isimdir. Bir tür yapay diş kökünün oluşturulmasını sağlayan bu vidalar sayesinde, eksik dişlerinizin boşluğundan kurtulabilir, yeni dişlere sahip olabilirsiniz. Vidaların üzerine diş protezi gerçekleştirilerek yapılan tedavinin en büyük avantajı uygulama yapan bölgeye komşu olan dişlere zarar vermemesidir. Bilindiği gibi diğer tedavi yöntemlerinde komşu dişler kesilmek zorunda kalırken, implant tedavisinde diğer dişler zarar görmez. Tedavi sonrasında hastanın dişlerini kullanması için hiçbir engel oluşmazken, doğal diş görünüme sahip olmaktadır.

İmplant Tedavisi Kimler İçin Yapılır?

Ankara implant tedavisi görme aşaması şu koşullardan oluşmaktadır;

  • Nncelikli olarak 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir. Çünkü 18 yaşına kadar ağız yapısı henüz oturmadığı için bu yaşın altındaki kişilere tedavi uygulanmamaktadır.
  • Tedavi öncesinde uzman çalışanlarımızın yaptığı tetkikler sonucunda öncelikli olarak çene yapısı tespit edilmektedir.
  • Çok az olmakla birlikte bazı çene yapıları implant tedavisi için uygun olmamaktadır. Çene yapısının uygunluğunu çekilen röntgenler ile tespit etmekteyiz.
  • Eğer şeker hastalığı bulunan kişiler bu tedavi uygulanacaksa kişilerin hastalığının düzene girmiş olması gerekmektedir. Ayrıca kemik erimesi bulunan kimseler de gereken tedavi yöntemlerinden sonra bu işlemi yaptırabilmektedirler.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ankara implant tedavisi uzman ekibimiz tarafından hastaya en az sancı verecek şekilde, itinalı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Öncelikli olarak hastaya sedasyon verilir ve bu aşamada hastanın röntgenleri çekilir. Çene kemik yapısının ve kalan dişlerinin ölçüsü alındıktan sonra asıl müdahale başlamaktadır. Genelde implant işlemleri için iki seçenek bulunmaktadır:

  • Tek aşama olarak adlandırılan işlemlerde implant sonrası geçici başlık takılır,
  • İki aşamalı işlemlerde implant sonrası üzeri diş eti ile kapatılmaktadır.

Bu ilk müdahaleden sonra diş yerine geçecek protez başlıkların takılması için bir süre beklenmektedir. Genelde bu süre alt çene için 3 ay, üst çene için 6 ayı bulmaktadır. Fakat bazı durumlarda implant üzerine yeni dişler kısa süreler içerisinde dişler takılabilmektedir.

Bu koşullar altında hastalarımızın sağlıklı ağız ve çene yapılarına kavuşmaları için özen gösteriyor, onlar için tüm operasyonların başından sonuna kadar ağrısız bir şekilde geçmelerine dikkat ediyoruz. Üstelik tüm işlemlerimizde hastalarımızın önceliklerini temel alarak davranıyor ve onların ihtiyaçları doğrultusunda, hasta odaklı anlayışımız ile hizmet veriyoruz. İmplant hizmeti alan müşterilerimiz birçoğu genelde gülüş tasarımı hizmetide almaktadır. Dt. Ömer Bayar.

Adresimiz: Kızılay Mah. Meşrutiyet Caddesi No: 20/4 Çankaya/Ankara

İletişim Telefonumuz: 0552 319 26 92

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı