Zararları.org
Ahşabın Zararları

Ahşap evlerin daha estetik ve beton evlere göre çok daha sağlıklı olduğu bir gerçektir. Fakat bazı durumlar var ki iki kere düşünmeyi gerektiriyor.

Ahşabın Zararları

Ahşap, ağaçlardan elde edilen bir ürün olarak hemen hemen her yerde kullanımı ile karşımıza çıkar. Ahşap kullanım ve estetik açısından çok esnek ve elverişli bir malzemedir. Doğadan olması nedeni ile de kullanımı sık sık tercih edilir. Mimariden mobilyaya, eşyadan yapıya kadar birçok alanda ahşap malzeme kullanılır. Ancak her şeyde olduğu gibi ahşabın zararları da yok değildir.

 

Ahşabın Zararları Nelerdir?

Ahşap malzeme kullanım açısından estetik gelebilir ve güzeldir. Ahşap dokusunu ev ve iş yerlerine taşıyan insanlar zararlarını engellemek açısından önlem almalıdır. Ahşabın zararları önüne geçilmediği zaman ciddi problemleri de beraberinde getirecektir.

1- Ahşap boyamanın zararları: Ahşap boyama güzel bir hobi olabilir. İş alanlarında da ve üretim yerlerinde de boyama gerektirecek ürünler mevcuttur. Ahşap boyalarının farklı kimyasal yapıları insanlara zarar verebilir. Boya ürünlerinden bu nedenle uzak durulmalı ve boyama esnasında önlemler alınmalıdır. Solunum yollarında problemler oluşabilir. Boya kullanılırken maske takılmalıdır.

2- Ahşap evin zararları: Ahşap malzemeden yapılan evler yangın çıkması tehlikesi karşısında olumsuz sonuçlara neden olur. Ayrıca gerekli bakım ve onarımlar yapılmadığı takdirde ahşap yıpranma görür. Ayrıca tahtakurusu gibi haşereler ahşap malzemeyi çok sever ve yaşam alanlarında da ortaya çıkabilir. Ahşap malzemeler ile beslendiği için bu ürünlere oldukça zararı vardır ve çabuk yıpranmalarına da sebep olur. Ahşabın zararları en çok yaşam alanlarında kendisini gösterir.

3- Ahşap tozunun zararları: En çok inşaat zamanı olmak üzere ahşap tozu da çok zararlıdır. Solunum yollarını ciddi derecede kötü etkiler. Alerjik reaksiyonlara da neden olur ve astım gibi hastalıkları da tetikler. Ahşap tozuna karşı da önlem alınmalıdır. Çalışma anında maske takılmalı ve toz solunum yoluna girmemelidir.

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ