Zararları.org
Acı Çehre Tohumunun Zararları

Acı çehre tohumunun bazı zararları bulunmaktadır. Zayıflamak için kullanılan bu bitkinin insan sağlığı üzerinde önemli etkileri bulunabilir.

Acı çehre Tohumunun Zararları

Yararları olduğu kadar acı çehrenin zararları da ortaya çıkmaktadır. Zayıflatma amacı ile kullanılan acı çehre otu tohumu, yeşil yaprakları olan bir bitki türüdür. Şifalı bitkilere olan talebin artmasıysa birlikte bu bitkinin de kullanımı artmaya başlamıştır. Genellikle kaynatılarak bitki çayı olarak tüketilir. Bağırsakların çalışmasını ve metabolizmanın hızlanmasını sağlama amacı ile kullanılır.

 

Acı Çehre Tohumunun Zararları Nelerdir?

İnsanlar, zayıflatan bitkilerin büyüsüne kapılır ve adeta zararlarını umursamadan bilinçsizce tüketir. Bunun önüne geçilmesi şarttır çünkü acı çehre vücutta çok etkilidir ve istenmeyen birçok durum ortaya çıkarabilir. İşte bazı önemli olumsuz etkiler;

  1. Vücudu bitkin düşürüyor. Vücut metabolizmasında dengesizliklere neden olduğu için vücudun su oranında da sıkıntılar meydana gelir ve su kaybı dengelenemez. Vücut bitkin düşer.
  2. Ağrılara neden olur. Sindirim sistemini hızlandıran bu bitki karın ağrılarına neden olabilir.
  3. İshal. Bağırsaklar daha hızlı çalışmak zorunda kalır. İshal sıkça görülen bir durumdur.
  4. Halsizlik. Bağışıklık sistemi oldukça zayıf düşer ve tuvalet alışkanlığı da bozulur.
  5. Mide rahatsızlıkları görülür. Mide krampları ve yanmalar meydana gelir.
  6. Geçici olarak kilo verirsiniz. Kiloların yeniden alınmasını engelleyemez.
  7. İştahsızlık. Aşırı derecede iştah keser. Alınması gereken besinlerin de eksik kalmasına neden olur.
  8. Hamile kadınlar dikkatli olmalıdır. Kadınlarda adet düzensizliklerine de sebep olabilir. Ayrıca hamile olan kişiler de uzak durmalıdır. Bebek sağlığı açısından şarttır.
  9. Şişkinlik yapar. Rahatsız edecek bir şişkinlik hissi verir. Mide bulantıları da olur.

 

Acı Çehre Tohumu Nasıl Kullanılır?

Acı çehre tohumu zayıflamak amacıyla ılık suyla birlikte tüketilen bir bitki türüdür. Genellikle acı çehre tohumunun kullanımıyla ilgili hatalara düşülmektedir. Kendi belirlediğiniz ölçekte kısa zamanda kilo vermek amacıyla tükettiğiniz acı çehre, ileride dengesiz kullanım yüzünden çok daha büyük sağlık problemlerine yol açabilir.

 

 

Dikkat! Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tüm zararlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ