Zararları.org

Zayıflama Bandı Zararları

Kilo vermek umuduyla satın alınan zayıflama bantlarının zararları araştırıldığında birçok tehlikesi olduğu anlaşılmıştır.

ZAYIFLAMA BANDI ZARARLARI

Zayıflama bantları, sağlıklı ve formda olmak isteyen, kilo problemi yaşayan kişilere zayıflamayı vaat ediyor.  Spor yapmadan sadece kilolu bölgelere uygulanan bu yöntem sanıldığı gibi kilo verdirmenin aksine sağlığınıza birçok zarar veriyor.

 

Zayıflama bandının zararları nelerdir ?

 1. Zayıflama bantlarının neden olduğu aşırı sıcaklık ısı bitkinliğine hatta daha ileri boyutlarda sıcak çarpıntısına neden olabilir.
 2. Uygulandığı bölgede sıcaklığı arttırması nedeniyle terleme yolu ile  sıvı kaybı, halsizlik, baş dönmesi, zihinsel karışıklık gibi etkileri söz konusu olabilir.
 3. Cilt problemi olanlara zayıflama bandı kullanmaları tavsiye edilmemektedir.
 4. Etkisi kısa sürmektedir. Açlığı bastırmak amacıyla kullanılan bu bantlar ilk aşamada açlığınızı bastırdığı için kilo vermenize yardımcı olabilir. Aynı şekilde zayıflama hapları içinde bu durum geçerlidir. İlacı veya bant kullanmayı bıraktıktan sonra tekrar kilo alımı ve sağlık problemleri ortaya çıkar.

 

Zayıflama bantları nasıl çalışır ?

 1. Öncelikle zayıflama bantları tek başına kilo vermeniz için yeterli değildir. Aynı anda bir diyet programı da uygulamanız gerekir.
 2. İçerisinde bulunan bitkisel karışımlar sayesinde uygulandığı bölgede kilo alımının engellendiği belirtiliyor.
 3. Paket içerisinde belli adetlerdeki bantlar, kullan-at şeklinde gündelik kullanılabilen ürünlerdir.
 4. Genellikle göbek, bel, basen gibi yağlanmaların fazla olduğu bölgelerde kullanılıyor.
 5. Bantın uygulanacağı yüzey kuru ve temiz olmalıdır. Aynı anda farklı bölgelerde birden fazla bant kullanılabilir.
 6. Bu ürünleri eczanelerden satın alabilirsiniz.
 7. Kullanıcı yorumları edinilen tecrübelere göre değişebilmektedir. Genel bir yorum yapmak gerekirse bu ürünlerin çok etkili olmadığı, spor ve diyet ile birlikte kullanıldığında faydalı olabileceği belirtilmektedir.
 8. Ürünleri satın almadan önce mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmasına özen gösterin.
 9. En popüler ürünler olarak biominera, bioreli, butterfly ve diet slim mikro çipli zayıflama bandı olarak sıralayabiliriz.

Zayıflama bantlarının zararları  ile ilgili çok fazla şikayet bulunmamaktadır. Her ne kadar zayıflamanıza destek olsa da en iyi zayıflama yöntemi düzenli spor ve sağlıklı bir diyet programı olacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ